Белгия тресна Унгария с 4:0 в 1/8-финален двубой на Евро 2016, който се игра на стадион "Мунисипал" в Тулуза. Головете за белгийците отбелязаха Тоби Алдервейрелд(10'), Мичи Батшуай(78'), Еден Азар(80') и Яник Караско(90').

Първото полувреме започна под диктовката на Белгия и още в десетата минута "червените дяволи" откриха резултата чрез Тоби Алдервейрелд. До края на първата част станахме свидетели на още куп положения пред унгарската врата, но "маджарите" оцеляха и се оттеглиха на почивка само с гол пасив.

Второто полувреме отново протече под контрола на Белгия и логично отборът отбеляза още три попадения. Първо резервата Мичи Батшуай се разписа секунди след като се появи в игра, а Еден Азар направи 3:0 две минути по-късно. В самия край на мача Яник Ферейра Караско направи разгрома пълен, като се разписа след техничен удар покрай Габор Кирали.

По този начин Белгия се класира на 1/4-финалите, където ще играе срещу Уелс на 1 Юли

Мачът започна на много високо темпо и в началните минути двата тима си размениха по няколко опасни атаки.

В десетата минута на срещата реферът отсъди пряк свободен удар за Белгия. Последва центриране на Кевин де Бройне и Тоби Алдервейрелд откри резултата с глава - 0:1!

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/aLa-9JV4yOM" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Малко по-късно самият Де Бройне излезе очи в очи с Габор Кирали, но унгарския ветеран се справи и изби в корнер.

Последваха силни минути за "маджарите", но опитите им за гол стигаха само до центриране в наказателното поле, където белгийците чистеха без проблем.

Белгия заигра на контраатака и в средата на първото полувреме при една от тях можеше да удвои аванса си, но Аксел Витсел не действа концентрирано и сервира топката в ръцете на унгарския вратар.

Десет минути преди края на първата част Белгия удари греда. Де Бройне отправи хубав удар от пряк свободен, но топката разтресе напречната греда.

Малко след това Ловренчич и Джуджак опитаха далечни удари към вратата на "червените дяволи", но топката не пожела да намери очертанията и и минаваше на сантиметри от нея.

Така Белгия се прибра на почивка с гол аванс.

Само двайсе секунди след подновяването на играта Еден Азар стреля към вратата, но Кирали изби в корнер.

Малко по-късно Адам Шалай стреля опасно от малък ъгъл, но ударът му излезе в аут.

Последва натиск на Унгария и отново Шалай можеше да изравни, но Вермаален го изпревари и изчисти в корнер.

След един час игра Дрис Мертенс изпусна невероятно положение. Той се озова сам в наказателно поле, но от границата на малкото наказателно поле не успя да уцели вратата и прати топката в аут.

Белгийците можеха да бъдат наказани в 69-тата минута, когато Пинтер стреля опасно, но Куртоа показа завиден рефлекс и изби в корнер.

Все пак логичното се случи десетина минути преди края на мача, когато току що влезлият в игра Батшуай отбеляза гол и удвои преднината на своите.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/fMsHTiDi9F0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Само две минути след това се разписа и Еден Азар и сложи точка на спора.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/CKdB8sIs7ng" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

В продължението на двубоя Яник Караско се откъсна сам срещу Габор Кирали и направи разгрома за "маджарите" пълен.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/ocBZWUX_UV8" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>