Исландия може да се превърне в Лестър на европейското първенство във Франция, заявиха двамата треньори на исландския национален отбор. Приказката за северната държава продължава с двубой срещу домакина Франция на 3 юли на "Стад дьо Франс".
Лестър, без големи имена в състава си, стана за първи път шампион на Англия през 2016 година, а исландците отстраниха Англия на осминафиналите на шампионата на Стария континент.
"Искам всичко да приключи по начина на Лестър Сити в Англия. Те играха на върха на своите възможности и сили, а ние също се опитваме да направим точно това. Има един и същи дух в двата тима. Работим един за друг в нашия отбор", заяви един от селекционерите на Исландия - Хеймир Халгримсон.
Исландия надмина очакванията на всички специалисти с класирането си на четвъртфиналите на Евро 2016.
"Това беше мач, който англичаните загубиха. Всичкото напрежение беше при тях, а ние нямаше какво да губим. В такива моменти можем да бъдем спокойни и да дадем всичко най-добро. Сега срещу Франция ще бъде същото. Не сме подложени на напрежение, защото трябва да спечелим този двубой на всяка цена. Искаме да победим, без да бъде задължени. Този мач е голямо постижение за нас. Французите вкарват късни голове, защото изморяват своите противници. Трябва да бъдем концентрирани по време на цялата среща", каза още Халгримсон.
Ларс Лагербак, който е другият треньор начело на Исландия, също иска пълно раздаване от страна на футболистите и доказването на професионализма им. Той призова играчите да не се възгордяват от успеха срещу английския тим.







Йосиф Аврамов: Банкерите трябва да стоят далеч от политиката
На "Капитан Андреево" се работи на пълен капацитет заради километричните опашки
Росен Петров: Нашата обща памет ни превръща в българи
Вселената има големи планове за зодиите след Марс в Козирог на 15 декември
Рецептата Dnes: Кекс с банани и какао
Балабанов, ИТН: Допуснахме грешки, но няма от какво да се крием
След стрелбата в Сидни: Основният заподозрян е Иран
Възможно ли е в Украйна да се произведат избори по време на война?
Нов радар за 230 000 евро всява ужас сред шофьорите
Смартфонът се оказва по-важен от двигателя
Сбогувахме се с тези коли през 2025
Плюсове и минуси на газовата уредба при дизеловите двигатели
Франк Уорън с надежда за Фюри – Джошуа през 2026 г.
Пантоя се върна във фитнеса дни след контузията, реваншът с Уанг под въпрос (Видео)
Рая Доброслав е №1 на БК Спарта за 2025 година
Хенри Сехудо: Садулаев има всичко, за да стане шампион и в ММА
Чрез микропластмасата се разпространяват опасни бактерии
Клиника по неврохирургия в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ отпразнува своята 20-годишнина
Защо се будим малко преди алармата?
Наследствена ли е шизофренията?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар