Белгийският съдия Барт Вертентен не е виновен за загубата на ЦСКА с 1:2 от Копенхаген в първи мач от 3-ия квалификационен кръг на Лига Европа. Това мнение изрази анализаторът на Gol.bg Георги Илиев-Майкъла.
Според ветерана на "червените" реферът правилно е изгонил Божидар Чорбаджийски и е дал дузпа за гостите. Той определи нарушението на Кирил Десподов като "необмислена постъпка" и "напълно излишно", защото съперникът е бил в безизходица. "Нямаше как да създаде опасност. Десподов е отличен млад футболист, но е нападател и сякаш помисли, че е в противниковото наказателно поле", добави Илиев, след което коментира и изгонването на Чорбаджийски.
Той заяви, че защитникът е правил подобни нарушения и в Първа лига, където му се е разминавало. "Но това е Европа. Съдията беше на 5 м от ситуацията и я видя перфектно. Не знам какъв е този манталитет, удари съперника с юмрук. Беше изгонен абсолютно заслужено и провали труда на целия отбор. Говорих с Гриша Ганчев, който не е съгласен с мен, но аз така виждам нещата", допълни Майкъла.
Относно реванша в Дания след седмица, той заяви, че шансове винаги има и похвали играта на ЦСКА до изгонването на Чорбаджийски. "Този момент обаче обърна мача. Затворихме се с 10 души пред пеналтерията и Копенхаген диктуваше събитията на терена. Изравниха с малко щастлив гол и дано следващия четвъртък късметът е на наша страна", пожела си Илиев.
Той не пропусна да похвали и феновете на ЦСКА за оказаната подкрепа снощи. "Публиката беше на ниво Шампионска лига. За пореден път й свалям шапка. Заслужава големи мачове", завърши Майкъла.







Правосъдният министър: Ще обжалвам отказа да се образува дисциплинарно дело срещу Сарафов
Назначиха нов началник на Дирекцията за национален строителен контрол
В "Денят ON AIR" днес от 19:15 часа: Политически акт ли е свалянето на охраната на Борисов и Пеевски
"Добруджа" шокира "Славия" и мечтае за оцеляване
Убиха мъж с метална тръба в Монтана, трима са задържани
Русия ще продължи да модернизира ядрените си сили, задава се "Сармат"
Черепът на средновековна светица беше откраднат от църква в Чехия
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Кабайел вярва, че мач с Усик в Германия ще бъде огромен успех
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Шон Стрикланд се завърна като шампион в Xtreme Couture след триумфа на UFC 328
Айсам Чадид „SENSHI Grand Prix ми напомня за великите времена на K-1 World MAX“
Ново име на синдрома на поликистозните яйчници цели по-добра диагноза за милиони жени
Как се променя мозъкът на майката по време на бременност?
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили
Рискът от хантавирус в България остава много малък
Коментари
Напиши коментар14:54 | 10 авг 2018 г.
14:53 | 10 авг 2018 г.
14:48 | 10 авг 2018 г.
14:42 | 10 авг 2018 г.
14:39 | 10 авг 2018 г.
14:38 | 10 авг 2018 г.
14:21 | 10 авг 2018 г.
14:15 | 10 авг 2018 г.
13:56 | 10 авг 2018 г.
13:56 | 10 авг 2018 г.
Напиши коментар