Славният треньор на Лудогорец Георги Дерменджиев сподели очакванията си пред „Тема Спорт“ за тазгодишното участие на тима в квалификациите за Шампионската лига.
Разградчани започват в първия квалификационен кръг срещу Динамо Минск, а при успех ще срещнат първенеца на Хърватска Риека. Преди година начело с Дерменджиев орлите отстраниха именно беларуския тим в ШЛ след успеха с 2:0 в Разград и загуба с 0:1 в Унгария.
„Лудогорец е безспорният фаворит в дуела с Динамо Минск. Независимо че има нов треньор в лицето на Руи Мота, че е малко времето за подготовка и опознаване. Клубът обаче работи и върху селекцията. Добрата новина е, че Бърнард Текпетей вече е здрав и се завръща с пълни сили. С това окомплектоване на състава мисля, че няма да имат проблем срещу Динамо Минск.
Не мисля, че беларуският тим има някакво подобрение, което да попречи на Лудогорец да спечели дуела. Да, лесни мачове няма, но подходът, мотивацията съм убеден, че ще са на сто процента. Първият двубой винаги е малко по-труден, с напрежение, но Лудогорец е умен отбор, който вече има много мачове в Европа зад гърба си и знае как да ги провежда.
Необходими са победи в тези срещи, за да се трупа самочувствие преди следващия съперник. Риека мисля, че не може да се сравнява с Динамо Загреб. Играят обаче добър футбол, стегнат отбор са, но нека се премине първото препятствие и после ще се мисли за хърватите“, коментира Дерменджиев.