Бившият треньор и на Левски и на ЦСКА Георги Василев-Гочето е убеден, че предимството в предстоящото дерби ще бъде за „сините“.
„В такива мачове напрежението, желанието и амбициите винаги са били и ще бъдат на високо ниво, но според мен този мач остава леко в сянка, спрямо всички неща, които се случват покрай двата клуба. От една страна, мачовете на ЦСКА с Лудогорец за Купата на България и от другата – 10 точки преднина на Левски и вече виждащата се титла. Когато Левски и ЦСКА играят, друга алтернатива, освен битка на терена и победа, няма“, започна Георги Василев пред „Мач Телеграф“.
На въпрос ще окаже ли влияние върху двубоя липсата на двама от ключовите играчи на ЦСКА, Анжело Мартино и Бруно Жордао, той отговори: „Мачът ще бъде по-различен от предишния, като в състава на ЦСКА очаквам да има повече промени. Това, че им липсват двама ключови играчи на „червените“, ще окаже влияние със сигурност. От друга страна, нещата при Левски са ясни и не мисля, че има какво да се обърка. Много малък е процентът вероятност „сините“ да не станат шампиони.“
На въпрос дали фокусът на ЦСКА ще бъде насочен изцяло за мача с Левски, или „армейците“ ще си имат едно наум, че по-важен за тях е реваншът с Лудугорец, Георги Василев отговори: „От една страна акцент за ЦСКА мисля, че ще бъде реваншът с Лудугорец, за тях този мач ще бъде решаващ за техния сезон и трябва да бъде мисия №1. Но от друга страна – във времето, когато играят Левски и ЦСКА, отборите никога не са се ангажирали с други проблеми и мисли. По-предпазливи и по-точни бяха Левски в миналото дерби, докато ЦСКА играха по-свободно, тъй като нямаха какво да губят в класирането. Този мач „сините“ искам да ги видя спокойни, освободени и атакуващи. Тази събота очаквам предимството да бъде за играчите на Хулио Веласкес и да си потърсят реванш от последния двубой“, завърши той.
Снимка: БГНЕС








Мистерията "Алфа-гал": Как кърлежите заразяват кръвта с непоносимост към червено месо
Кристалина Георгиева: Примирието САЩ-Иран носи облекчение, но проблемите в доставките остават
Мицкоски: Задържаният за палежа се разпитва, изясняват се мотивите
Русия е изпитание за стратегическата автономност на Европа
"Възраждане": Палежът пред посолството ни е враждебен акт срещу България
Tesla лъже за безопасността на автопилота си
Как Mitsubishi създаде механична кутия с два лоста и осем предавки
Продава се кола като на Джеймс Бонд, но комби
Renault превърна Rafale в бойна машина
Хамзат Чимаев за мелето след RAF 10: „Глупавите хора правят глупави неща“
Илия Топурия e в болница
Нешка Робева гостува на клуб по таекуондо
Терънс Крауфорд се подигра на Топурия след загубата от Гейджи
Ноцебо ефект – когато страхът от лекарството поражда реални оплаквания
Камелия Стоянова: Подкрепяме психологически и близките на децата с рак
Синдром на руминацията – неволно връщане на несмляна храна в устата
Какво е важно при първото къпане на бебето вкъщи?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар