Уелс изигра най-силния си мач на Евро 2016 досега и буквално разпиля Русия с 3:0 в развръзката от група "В". Звездите на "драконите" Гарет Бейл и Аарън Рамзи бяха неудържими на стадион "Мунисипал" в Тулуза и забиха по един гол, а Нийл Тейлър добави още попадение за гръмката победа.

Така Уелс спечели групата с шест точки, измествайки от първото място Англия, останала с 5 след равенството 0:0 със Словакия. Сборная игра трагично и напуска позорно европейското само с една точка, спечелена от първия си мач с Трите лъва.

Уелс показа, че ще гони победата още от самото начало. Водени от звездата си Гарет Бейл, британците натиснаха съперника в неговата половина и още в 11-ата минута поведоха в резултата.

Груба грешка на руснаците в изнасянето на топката доведе до контра на Уелс, при която Джо Алън усна брилянтен извеждащ пас зад защитата за Аарън Рамзи и халфът на "Арсенал" хладнокръвно прехвърли Акинфеев за 1:0.

В следващите минути разпасаната Сборная команда не знаеше къде се намира. Бейл и Рамзи буквално разнищиха клетите руснаци. В 20-ата минута нова греша в защитата на Русия изведе левия бек на Уелс Нийл Тейлър сам срещу вратаря. Акинфеев спаси първия удар, но при добавката на Тейлър извади за втори път топката от мрежата си.

Русия все пак стигна до голова ситуация, която дойде от вратаря Акинфеев. Руският страж прати топката дълбоко в половината на съперника, капитанът на Уелс Ашли Уилямс изчисти лошо и я подари на Артьом Дзюба, който стреля веднага, но Хенеси изби в корнер.

Фрапантен пропуск лиши Уелс от трети гол само след половин час игра. Бейл направи мощен над 30-метров пробив и бе съборен на границата на наказателното поле, но топката попадна в Сам Воукс, който шутира, но Акинфеев изби с крак. Русия изглеждаше трагично в края на полувремето. Акинфеев спаси шест от осемте точни удара на уелсците и опази своя отбор от срамен резултат още на почивката.

През второто време смените на Леонид Слуцкий нямаха особен ефект и Уелс продължи да държи мача под контрола. Бейл не спря да тормози руската защита и само намесите на Акинфеев предотвратяваха още попадения в неговата врата. Плахите опити на Сборная да направи нещо в атака бяха пълен провал.

Единствената по-опасна ситуация дойде след далечен удар на Глушаков, който мина над вратата. Все пак невероятният в този мач Гарет Бейл увенча силната си игра с попадение в 67-ата минута. Аарън Рамзи пусна тънък пас през защитата на Сборная за Бейл, който също прехвърли хладнокръвно Акинфеев за 3:0. С този трети гол от началото на Евро 2016 Бейл излезе начело при стрелците

В 85-ата минута Дзюба пропусна най-чистата ситуация за Русия, като от няколко метра не уцели вратата след центриране отляво.  До края на двубоя обезверените руснаци се бяха предали, а уелсците се забавляваха на терена за кефа на своите привърженици по трибуните на "Мунисипал" в Тулуза.

Русия - Уелс 0:3