Домакинът Бразилия спечели категорично с 3:0 гейма срещу защитаващия трофея си от Лондон 2012 Русия на полуфиналите на волейболния турнир при мъжете в Рио.
Кариоките, които са двукратни олимпийски и трикратни олимпийски вицешампиони, ще спорят за титлата в неделя с тима на Италия, който в другия полуфинал надигра САЩ с 3:2.
Бразилия ще играе на четвърти пореден олимпийски финал в мъжкия волейбол и ще търси първа титла от Атина 2004 насам.
Бразилия взе реванш за загубата от Русия на финала на предишната Олимпиада в Лондон. Тогава Селесао поведе с 2:0, но загуби с 2:3 гейма.
Този път домакините нито за миг не оставиха съмнение в превъзходството си и спечелиха в отделните геймове на 21, 20 и 17.
Сборная така и не намери противодействие на сервисите на Луис Фелипес Фонтелес-Липе, които изпълняваше със 110 км/ч. Липе завърши със 7 точки, а най-резултатен за победителите бе Уолас де Соуза с 13 точки.
За Русия се отличи Максим Михайлов с 14 точки.
В другия полуфинал Италия се наложи с 3:2 (30:28, 28:26, 9:25, 25:22, 15:9) над САЩ. Двубоят премина през куп обрати, а Италия се върна в мача, след като загуби третата част с 9:25 и изоставаше с 1:2 гейма и 19:22 в четвъртата част.
В първия гейм американците започнаха много силно и поведоха с 15:8. След това обаче италианците се разиграха и след много оспорвана битка успяха да спечелят гейма с 30:28.
Във втория гейм сценарият бе същият, но ролите се размениха, за да триумфират в крайна сметка американците с 28:26.
Третата част мина изцяло под диктовката на американския отбор, който спечели с невероятния резултат 25:9.
Двубоят вървеше към приключване в четвъртия гейм, когато американците поведоха с 22:19 след грешка на Иван Зайцев. Диагоналът на "Скуадрата" обаче успя да се реваншира по най-добрия, след като реализира три последователни аса, за да спечели Италия с 25:22 и да изравни резултата в геймовете на 2:2.
В решителния пети гейм двата тима се движеха един до друг до 6:6, след което Италия реализира 3 последователни точки, за да поведе с 9:6. До края американците не намериха как да се противопоставят на вдъхновения италиански отбор, който се класира за финала, където ще чака победителя от срещата между Бразилия и Русия.
Иван Зайцев бе най-резултатен за Италия с 20 точки, а Филипо Ланца приключи с 16. За американците Матю Андерсън реализира 25 точки.








Заплатите на военните са увеличени с 5%, в Бюджет 2026 са заложени повече пари
Камионът с рисков товар е със скъсан заден мост и фалшива тахографска карта
Донев: Очакванията към Бюджет 2026 са нереалистични
Министърът на отбраната: Мисията на US самолети в България приключи
Нов силен трус разтърси Каракас и Ла Гуайра след опустошителното двойно земетресение
Петима души са застреляни в северния германски град Щаде
Захарова: Политиката на Финландия за ядрени оръжия ще изисква отговор от Русия
Новото Audi Q7 дебютира в България
Момиче на 12 години спаси майка си след инсулт зад волана
Пет легенди, които промениха автомобилния спорт
Lada 2105 на 45 години се продава за 63 000 евро
Фабиан Лорито: Влизам в SENSHI Grand Prix за титлата!
Легендата Владимир Кличко пристигна в България
Мейуедър загуби 175 млн. долара, но Дейна Уайт му обеща помощ
Вълнуващи срещи разтърсиха ринга в Ботевград
Внимавайте с котките и недосготвеното месо заради токсоплазмоза
Топлинен синкоп – когато високите температури водят до загуба на съзнание
Ниският тестостерон е свързан с по-голям риск от рак
Защо димът при пожар е по-опасен от огъня?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар