Черно море и Локомотив Горна Оряховица завършиха наравно 1:1 в първи мач от 16-тия кръг на Първа лига. Двубоят ще се запомни с 8 жълти и 1 червен картон. Равенството е второ поред като домакин за Черно море.

Гостите можеха да открият резултата още във втората минута, когато след грешка Траян Траянов Мохамед Бен Отман стреля от дистанция, но вратарят Пржемисъл Коварж улови топката. В 9-ата минута отличната реакция на вратаря на Черно море Пржемисъл Коварж предотврати сигурен гол, след като Рахави Кифуети центрира отдясно, а топката се отклони от Траян Траянов опасно към вратата на домакините.

В 18-ата минута Иван Коконов центрира отдясно по атаката на Черно море, а Бакари стреля от воле, но слабо, и вратарят на гостите Николай Банков улови топката. Локомотив откри резултата в 22-рата минута, когато вратарят на домакините Пржемисъл Коварж реши да се надлъгва в наказателното си поле с Игор Джоман, но футболистът на гостите открадна топката и вкара за 1:0.

В 32-рата минута гостите можеха да вкарат втори гол. Георги Илиев върна слабо топката към вратаря Пржемисъл Коварж, пасът бе пресечен от Юлис Ндонг, който стреля, но стражът на Черно море успя да спаси. В 36-ата минута Игор Джоман стреля опасно от пряк свободен удар отляво, но вратарят Пржемисъл Коварж успя да избие топката.

В 48-ата и 49-ата минути домакините на два пъти имаха претенции за дузпи, но според съдията те са били неоснователни. Черно море успя да изравни в 54-ата минута. Георги Илиев центрира технично от свободен удар, а Траян Траянов с глава отбеляза за 1:1.

В 62-ата минута Милен Желев стреля опасно от около 20-тина метра, но вратарят Пржемисъл Коварж улови топката. В 68-ата минута Бакари получи отличен пас от Иван Коконов, но стреля неточно от близко разстояние. В 83-ата минута гостите останаха с 10 души на терена, след като Йордан Апостолов получи спорен директен червен картон.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=1bbeb95d0f" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Черно море - Локомотив Горна Оряховица 1:1

голмайстори: 0:1 Игор Джоман 22, 1:1 Траян Траянов 54;

Черно море - Пржемисъл Коварж, Ондрей Сукуп, Стефан Станчев, Траян Траянов, Михаил Венков, Тодор Паланков (46-а Марек Кузма), Георги Илиев, Александър Цветков, Иван Коконов, Уго Секо, Бакари;

Локомотив - Николай Банков, Милен Желев, Мартин Кавдански, Венцислав Керчев, Атанас Фиданин, Юлис Ндонг, Игор Джоман, Мохамед Бен Отман (57-ма мин. Йордан Апостолов), Симеон Мечев, Димо Атанасов (72-ра мин. Янаки Смирнов), Рахави Кифуети (90-та мин. Владислав Узунов);