Кевин Андерсън (Южна Африка) се класира за втори път след 2015 година за финала на турнира по тенис в Ню Йорк с награден фонд 668 хиляди долара.
Поставеният под номер 1 Андерсън победи драматично трикратния шампион в надпреварата Кей Нишикори (Япония) с 6:1, 3:6, 7:6(4).
С успеха той си гарантира завръщане в топ 10 на световната ранглиста от понеделник.
Нишикори беше близо до класиране на финал в първия си официален турнир от сериите на АТР от август миналата година, когато получи контузия на китката на ръката и не игра в Тура шест месеца.
Японецът се възстанови от кошмарно начало и в решаващия трети сет поведе с 3:1 точки в тайбрека, но допусна обрат.
Андерсън ще търси първата си титла от Уинстън Сейлъм през 2015 година и общо четвърта в кариерата си срещу поставения под номер 2 представител на домакините Сам Куери.
Куери наниза 21 аса при успеха над французина Адриан Манарино с 6:7(5), 7:5, 6:3 и за първи път в кариерата си ще играе за трофея в Ню Йорк. Той има 10 титли в 17 финала досега.








СО: Въздухът в София е чист след пожара край "Люлин", няма да предприемаме мерки
Призив за помощ: Спасителят на Сашко от Перник пострада тежко при инцидент
Рецепта от тефтера на баба: Таратор
Цяла нощ издирваха второто изчезнало дете в р. Струма
СО: Въздухът в София е чист, насладете се на уикенда
Ferrari 550 с атмосферен V12 се завръща в нов вариант
Влогър изкупи 200 изоставени коли наведнъж
Tesla с 25% ръст на продажбите най-вече заради Европа
Деца превърнаха Ferrari за 530 000 долара в пързалка
Джордан Бъроуз дебютира в RAF срещу Шон Брейди
Уилям Скъл се завърна на победния път с успех в Германия
Усик преговаря със Zuffa Boxing за прощален мач срещу Дионтей Уайлдър
Лиъм Паро преговаря за шампионски мач срещу Мани Пакиао
Нискокалоричната диета може да помогне при заболявания на венците
Инфекциозни гастроентерити в детска възраст през лятото
Заболявания, които се подобряват от топлото време
Клинавче — народен лек за кръвно налягане и черен дроб
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар