Международният олимпийски комитет спази обещанието си и автоматично възстанови членството на Руския олимпийски комитет след отваряне на всички допинг проби от Игрите в Пьончан.Това съобщи президентът на Руския олимпийски комитет Александър Жуков.
Връщането на Русия в структурите на МОК означава, че руските олимпийци вече ще могат да участват на Олимпиада под флага и химна на своята страна.
Членството на Русия бе отнето на 5 декември 2017 година и в Пьончан руснаците се състезаваха под олимпийски флаг заради допинг манипулациите по време на предишната Зимна Олимпиада в Сочи преди четири години.
Първоначално бе обявено, че руският флаг може да бъде развят на церемонията по закриването на Игрите в Пьончан, но това не се случи заради двете положителни допинг проби на руски спортисти - състезателя по кърлинг Александър Крушелницки и бобслеистката Надежда Сергеева.








В "Големите последици" на 27 юни от 14:00 часа: Заплатите в администрацията
ИПБ обвини Радев в лъжа за поръчката за мантинели за 1 млрд. лева
Революция в лечението: AI променя грижата за психичното здраве
Времето утре: Слънчево и горещо, до 36°
Дете с рядка инфекция беше излекувано в УМБАЛ в Бургас
Любомир Каримански осъди Асен Василев за клевета на три инстанции
55 души са се удавили от началото на горещата вълна във Франция
Citroën сваля цената Ami срещу отлични оценки
Шефове в BMW искат да направят наследник на M1
VW получи 7,4 милиарда евро, но съкращава 100 000 души
Защо кола с автоматик „забива нос“ при рязко ускорение
Фабиан Лорито срещу Давид Сабо-Тот в Grand Prix битка за титлата до 85 кг
Обявиха кога Владимир Кличко идва в София!
Всички бойци преминаха успешно кантара преди UFC Fight Night 280 в Баку
Конър Макгрегър: Загубих себе си, но вече съм различен човек
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Психология за родители: Формиране на привързаността през първата година
Синя жлъчка (Цикория) – жлъчкогонно, хепатопротективно и пребиотично растение
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар