Левски и Берое завършиха наравно 0:0  в двубой от 23-ия кръг на Първа лига, игран на стадион "Георги Аспарухов".

Под непрестанното замеряне със снежни топки от феновете, футболистите на треньора Делио Роси отново бяха безидейни и разпиляни на терена. "Сините" не успяха да отбележат гол, въпреки че играха с човек повече, след като в 68-ата минута Педро Еуженио получи втори жълт картон и отиде под душовете преждевременно.

След това равенство Левски вече е с 46 точки, с 5 по-малко от ЦСКА, който в понеделник гостува на Дунав. Берое пък е четвърти с 41 пункта.

Преди началото на двубоя бяха почетени легендите на клуба Павел Панов и Цветан Веселинов - Меци, както и Георги Марков. Още с първия съдийски сигнал двата отбора се захапаха здраво и търсеха начин да отбележат попадение, като първата опасна ситуация бе за гостите в 9-ата минута. Педро Еуженио получи хубав пас на границата на наказателното поле и стреля технично към вратата. Топката обаче мина покрай дясната греда на вратата.

Берое продължи да играе нахъсано и Мартин Райнов пропусна да открие резултата в 19-ата минута. Добро центриране стигна до футболиста, който директно стреля към вратата, но Божидар Митрев показа страхотен рефлекс и изби топката.

Организираната игра на гостите отново даде резултат в 24-ата минута. Карлос Охене проби опасно в пеналтерията и отправи мощен удар по диагонал. За късмет на домакините, топката профуча покрай дясната греда.

Минута по-късно Габриел Обертан създаде подобна ситуация, като неговият опит също бе неуспешен.

В 29-ата минута "сините" пропуснаха страхотна възможност. Станислав Костов проби отдясно и пусна хубав пас към Паулиньо. Бразилецът отправи топката точно към лявата сглобка на вратата, но Иван Иванов се намеси в последния момент и геройски изби кълбото с глава.

В 36-ата минута Божидар Митрев успокои сините фенове, хващайки с лекота опасен рикошет в гърба на Иван Горанов при центриране в наказателното поле.

В добавеното време на първата част опасен изстрел на Мартин Камбуров от пряк свободен удар не завърши в целта, след като топката профуча на сантиметри от напречната греда.

През второто полувреме двата отбора продължиха да се надиграват неуморно. В 49-ата минута опасен удар на Фелипе Нашименто от пряк свободен удар бе отразен Душан Перниш.

В следащите минути последваха редица нарушения в двете половини на терена, което значително накъса играта. В 68-ата минута Педро Еуженио бе санкциониран с втори жълт картон за симулация и остави Берое с 10 души до края на мача.

"Сините" видимо не можаха да се възползват по никакъв начин от численето си превъзходство и започнаха да предприемат до отчаяни балонни центрирания, които не водеха до никаква опасност.

Левски - Берое 0:0

Левски: Митрев, Цветкович, Яблонски, Ейолфсон, Горанов, Нашименто, Тиам, Прохазка (Вутов 88'), Паулиньо (Кабрал 67'), Обертан, Костов (Буш 73')
Треньор: Делио Роси

Берое: Перниш, Бригидо (Карачанаков 63'), Иванов, Хаджиев, Леони, Райнов, Охене, Желев, Б. Цонев (Като 72'), Еуженио, Камбуров
Треньор: Александър Томаш