Берое победи като гост Верея с 3:0 в дербито на Стара Загора и излезе на трето място в Първа лига с актив от 51 точки.

Легендарният нападател Мартин Камбуров вкара в 17-ата и 86-ата минути, като второто попадение е негово номер 200 в шампионата. Нападателят стана вторият футболист след Петър Жеков, който е минал квота 200 гола в българското първенство.

Мартин Камбуров даде аванс на Берое в 17-ата минута след отлично изпълнение на пряк свободен удар. Три минути преди края на полувремето Борислав Цонев удвой преднината на своя тим, след като се разписа от няколко метра.

През второто полувреме домакините от Верея опитаха да се върнат в мача. Валери Домовчийски и Георги Андонов бяха отказани от добрите намеси на Душан Перниш.

В 86-ата минута бърза атака на Берое завърши с гол на Мартин Камбуров, който се разписа с удар от точката на дузпата.

Верея - Берое 0:3

Голмайстори: 0:1 Мартин Камбуров 17, 0:2 Борислав Цонев 43, 0:3 Мартин Камбуров 86

Верея: Даниел Наумов, Веселин Минев (68-Пламен Тенев), Иво Иванов, Илия Мунин, Антон Огнянов, Симеон Мечев (46-Юлис Ндонг), Венцислав Бенгюзов, Георги Андонов, Илиян Йорданов, Валери Домовчийски (60-Милен Танев), Венцислав Христов

Берое: Душан Перниш, Милен Желев, Иван Иванов, Мартин Райнов, Мартин Камбуров (90-Павел Виданов), Борислав Цонев, Марко Адамович (84-Серджиу Негрут), Рубен Бригидо (69-Антон Карачанаков), Матеус Леони, Камен Хаджиев, Педро Еуженио