Eтър победи Дунав с 2:1 в двубой от плейофната Група Б на втората осмица в Първа лига, игран на стадион "Ивайло".

Футболистите на треньора Красимир Балъков доминираха през цялото време и донесоха първа победа за героя от САЩ 94' с голове на Самб Бадара и Велко Батрович. Исмаил Иса пък се разписа за гостите от Русе.

След тази победа Етър вече е на 3-о място в Група Б с актив от 24 точки, с 2 повече от Дунав и цели 8 от втория Локомотив Пловдив, който ще се изправи срещу Септември София тази вечер от 20:00 часа.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=e87bf11970" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Двубоят започна започна с домакински натиск на "виолетовите", които създадоха първото опасно положение още в 3-ата минута. Добро извеждащо подаване не успя да достигне до Самб Бадара, но футболистът не успя да играе с топката.

Пет минути по-късно прекарасно центриране намер непокритият Велко Батрович, който отправ техничен изстрел с пета към вратата. Стражът Станислав Антонов се намеси неубедително и след създалото се меле, топката така и не мина голлинията.

В 14-ата минута Аласана Мане напредна опасно с топката отправи снаряд от далечно разстояние към вратата. Топката обаче профуча покрай десята греда на вратата.

В 21-ата минута отново Батрович притесни защитата на гостите. Футболистът шутира към вратата, но топката рикошира в крака на защитник на Дунав и излезе в ъглов удар.

В 28-ата минута Красимир Станоев пробва късмета си и отправи хубав изстрел по земя от гранцата на наказателното поле. Топката обаче мина на сантиметри от лявата греда.

В 41-ата минута Иван Стоянов прати топката право на главата на Бадара, който отправи директен изстрел към вратата на Антонов. Макар и доста колебливо, стражът успя да се справи със ситуацията. Така първото полувреме завърши без голове.

Втората част започна по мечтан начин за домакините. В 48-ата минута Димо Атанасов центрира в наказателното поле на Дунав, където Самб Бадара се извиси над всички и с глава прати топката във вратата на Антонов.

В 52-ата минута домакините удвоиха преднината си. Батрович бе изведен по хубав начин от Аласана Мане в наказателното поле. Футболистът напредна и от малък ъгъл преодоля вратаря на Дунав - 2:0.

В 59-ата минута гостите се опитаха да отвърнат на удара. Бирсент Карагарен бе изведен на чудесна позиция, но Христо Иванов веднага излезе, за да скъси удара и опасността премина.

В 66-ата минута необмислено излизане на вратаря на Етър можеше да бъде наказано. В целта си да спаси опасната ситуация пред вратата си, Иванов излезе извън пеналтерията и загуби топката. За негов късмет обаче футболистите на Дунав не успяха да се възползват от това.

В 69-ата минута Иван Стоянов прати топката във вратата. Попадението обаче беше отменено, тъй като футболистът се оказа в положение на засада.

В 73-ата минута гостите върнаха едно попадение. Исмаил Иса получи прекрасно подаване от Васил Шопов и хладнокръвно прати топката във вратата - 2:1.

Попадението даде криле на русенци и те започнаха да поглеждат по-често към врата на домакините, но така и не успяваха да стигнат до опасна ситуация. В крайна сметка домакините удържаха крехката си преднина и стигнаха до трите точки в двубоя

Етър Велико Търново - Дунав Русе 2:1

Голмайстори: Самб Бадара (48), Велко Батрович (52), Исмаил Иса (73)

Етър: Христо Иванов, Георги Пашов, Иван Скерлев, Пламен Гълъбов, Димо Атанасов (Венелин Филипов 78'), Никола Колев, Румен Руменов, Аласана Мане, Велко Батрович, Иван Стоянов (Ерик Почански 81'), Самб Бадара (Иван Петков 86')
Треньор: Красимир Балъков

Дунав: Станислав Антонов, Христо Лемперов, Петър Патев, Мартин Ковачев, Михаил Милчев (Бранимир Костадинов 55'), Красимир Станоев (Христо Попадийн 79'), Насим Зитуни (Мухамаду Ндиайе 54'), Юлиан Ненов, Васил Шопов, Бирсент Карагарен, Исмаил Иса
Треньор: Малин Орачев