Селтик унижи вечния си враг Глазгоу Рейнджърс на "Селтик Парк" с 5:0 и така спечели седма поредна титла на Шотландия.

"Детелините" започнаха срещата на пълни обороти още в самото начало, като откриха резултата в 14-ата минута, когато се разписа Одсон Едуард - 1:0.

В 41-ата минута на срещата Едуард отбеляза ново попадение - 2:0.

В добавеното време на първото полувреме Форест направи резултата класически в полза на домакините - 3:0.

Още на старта на второто полувреме пък резултатът набъбна на 4:0 след гол на Рогич.

В 53-ата минута унижението за Рейнджърс бе пълно, след като МакГрегър покачи на 5:0, оформяйки крайния резултат.

След този успех Селтик остава на върха със 78 точки, като има 10 повече от втория Абърдийн при оставащи три кръга, което и прави "детелините" отново шампион. Рейнджърс пък остава трети с 65 пункта.

Това е втора титла за годината за тима, воден от Брендън Роджърс след Купата на Лигата по-рано през сезона, като те могат да станат три, ако "детелините" триумфират и във ФА Къп на Шотландия, където ще играят на финал с Мадъруел.