Белгия постигна класическа победа с 3:0 над Исландия при визитата си в Рейкявик, в среща от Група "А" в турнира за Лигата на Нациите.

"Червените дяволи" тотално надиграха домакините и заслужено стигнаха до изразителния успех.

След успеха белгийците записаха първи три точки в турнира и в крайна сметка делят първото място с лидера в класирането Швейцария.

В групата на исландците бе бранителят на Левски Холмар Ейолфсон, който обаче не записа игрови минути и остана цял мач на пейката.

Азар откри за Белгия в 29-ата минута след гол от дузпа и така даде аванс на родината си в резултата. Интригата в срещата бе тотално "убита" от Лукаку, който две минути след това удвои аванса на гостите.

Нападателят на Манчестър Юнайтед се възползва от доста нескопосана изява на противниковия вратар и довкара от близка дистанция топката във вратата.

Той бе точен и в 81-ата минута, когато засече с крак ниско центриране на Мертенс в наказателното поле, за да оформи крайния резултат.

ИСЛАНДИЯ - БЕЛГИЯ 0:3
0:1 Азар 29 дузпа