Валенсия и гостуващият Селта завършиха 1:1 в мач от междинния шести кръг в испанската Примера дивисион и „прилепите“ остават без победа от началото на сезона.

Гостите от Виго имаха инициативата през първата част на „Местая“, но въпреки това домакините създадоха повече голови възможности и успяха да поведат с гол на Мичи Батшуай в 25-ата минута след скоростна атака и асистенция на португалския национал Гонсало Гедеш.

Карлос Солер и Хосе Гая пропуснаха да удвоят преднината на "прилепите“, а Окай Йокушлу отправи единствения по-сериозен удар за галисийци.

След почивката Селта продължи да владее повече топката и Максимилиано Гомес се размина с изравнителен голав 73-ата минута, но все пак Яго Аспас в 82-ата минута донесе точката за гостите след хубав пас на Давид Жунка.

Селта е на седмо място с 9 точки, а Валенсия регистрира пето реми и с 5 точки заема 15-а позиция във временното класиране.