Сенегал се класира на 1/4-финалите в турнира за Купата на Африканските нации след минимален успех с 1:0 над Уганда.

Садио Мане отбеляза единствения гол още в 15-ата минута. Звездата на Ливърпул пропусна дузпа след почивката, а това се случва за втори път на турнира.

Уганда имаше също своите шансове за гол, които бяха основно преди почивката, но в крайна сметка до промяна на резултата не се стигна.

В следващия кръг Сенегал ще срещне тима на Бенин, който изненадващо елиминира Мароко след дузпи с 4:1, а в редовното време срещата завърши 1:1. Големият грешник за мароканците бе звездата Хаким Зиеш. Футболистът на Аякс пропусна дузпа в петата минута от добавеното време на срещата. Преди това Адилеу бе дал аванс на Бенин, а Ен Несири изравни в 76-ата минута.