Отборите на Ботев (Пловдив) и Царско село завършиха при резултат 0:2 в мач от петия кръг на efbet Лига.

Родни Антуи (84, 89) даде преднина на „царете“.

Гостите имаха само едно равенство от началото на сезона (0:0 с Арда) и имаха само един отбелязан гол. В последния си мач Царско село загуби с 0:2 от Левски, като удържаше нулевото равенство до 89-ата минута.

Наставникът Никола Спасов прави промяна на вратарския пост. Направилият грешка при първия гол на Левски Иван Чворович е заменен от Мартин Димитров. Младият вратар е юноша на Ботев (Пд).

Кристиан Димитров вече е излекуван от ангината, заради която пропусна мача с Етър и започна като титуляр.

Първият точен удар към една от двете врати бе в 6-ата минута. Родни Антуи се пребори с Кристиан Димитров и шутира, но право в ръцете на Аргилашки.

В 9-ата минута Антонио Вутов опита нещо атрактивно, засичайки топката със задна ножица. Ударът на нападателя не затрудни Мартин Димитров. 60 секунди по-късно капитанът Веселин Минев стреля твърде неточно към вратата на Ботев (Пд).

В 11-ата минута Ван Арнем намери Александър Тонев на левия фланг. Крилото пое и навлезе към средата на терена, след което стреля силно покрай десния страничен стълб на вратата за Димитров.

В 13-ата минута Родни Антуи направи сериозен пропуск. Нападателят на Царско село се справи с Димитър Пиргов, след което влезе в наказателното поле и насочи удара си в долния ъгъл. Георги Аргилашки плонжира, но нямаше нужда да се намесва, тъй като топката излезе в аут.

В 18-ата минута бранителите на гостите оставиха доста свободно пространство пред Тодор Неделев. Халфът го използва и шутира, а Мартин Димитров показа добър рефлекс и парира удара. Последва нов удар на Вутов към вратата, но отново без успех за Ботев.

В 28-ата минута Тодор Неделев центрира към Кристиан Димитров от ъглов удар, но ударът на защитника с глава бе твърде слаб и лесен за Мартин Димитров. В 35-ата минута наставникът на Ботев (Пд) Желко Петрович прибегна до принудителна смяна. В игра се появи Лъчезар Балтанов, който замени контузения Филип ван Арнем.

В 43-ата минута Кристиан Димитров намери добре с глава центриране от корнер, но стреля покрай вратата.

Второто полувреме започна с втора принудителна смяна в лагера на Ботев. Димитър Пиргов напусна терена заради травма в глезена, като на негово място в игра влезе Кристиан Добрев.

В 49-ата минута добро центриране на Неделев намери Антонио Вутов в наказателното поле. Нападателят засече с глава, но топката излезе в аут. Секунди по-късно Марко Перван стреля доста неточно.

В 57-ата минута гредата спря Антонио Вутов. Филип Филипов проби по десния фланг, слезе до аутлинията и центрира меко в наказателното поле, а Вутов засече с глава. Ударът му се отби в напречната греда, след което защитник изчисти.

В 73-ата минута Антуи отклони към Светослав Диков, а нападателят стреля силно покрай вратата. Две минути по-късно Тайлон си спечели фаул, след като бе съборен на границата на наказателното поле. С изпълнението на свободния удар се нае Тодор Неделев, който стреля над напречната греда.

В 83-ата минута Неделев и Вутов разиграха добре в наказателното поле. Последният отклони към звездата на „канарчетата“, който стреля много слабо по земя с десния си крак, а Мартин Димитров улови.

В 84-ата минута Царско село поведе с шедьовър на Родни Антуи. Капитанът Веселин Минев центрира в наказателното поле, където нападателят отбеляза със страхотна странична ножица, като с гола си напомни на попадението, което отбеляза във вратата на Дунав.

В 89-ата минута отново Антуи вкара във вратата на Аргилашки и отново Веселин Минев подаде на нападателя да отбележи. Минев проби през центъра и пусна извеждащо подаване към Антуи, който не сбърка, останал очи в очи със стража на Ботев.

БОТЕВ - ЦАРСКО СЕЛО 0:2
0:1 Антуи (84)
0:2 Антуи (89)

БОТЕВ: Георги Аргилашки, Филип Филипов, Димитър Пиргов, Кристиан Димитров, Еберт Кардосо, Радослав Терзиев, Филип ван Арнем, Марко Перван, Александър Тонев, Тодор Неделев, Антонио Вутов

ЦАРСКО СЕЛО: Мартин Димитров, Раян Даскалов, Густаво Карбониери, Ивайло Марков, Веселин Минев, Анонио Георгиев, Божидар Кацаров, Емануил Манев, Уесли Ната, Родни Антуи, Георги Минчев