Шампионът от последното издание в Синсинати Новак Джокович започна с лесна победа защитата на титлата си в турнира и надделя над Сам Куери след 7:5, 6:1 в мач от втория кръг на надпреварата.

Сърбинът изоставаше с пробив в първия сет, но с пробиви в шестия и дванадесетия гейм взе своето и поведе в резултата. Вторият сет бе много по-лесен за него и той го спечели с голяма лекота след пробиви в четвъртия и шестия гейм.

Негов следващ противник ще бъде Пабло Кареньо Буста или Джон Иснър.

С победа в силния "Мастърс" турнир започна и Роджър Федерер, който също се класира за третия кръг след успех над аржентинеца Хуан Лондеро след 6:3, 6:4.

Маестрото проби във втория гейм на първия сет и това се оказа достатъчно да спечели частта, а във втория сет всичко се реши отново след един единствен против в негова полза, който този път бе в петия гейм.

Негов следващ противник ще бъде Стан Вавринка или Андрей Рубльов.