Ботев Враца победи Етър с 2:1 след обрат и два гола на Валери Домовчийски в последен мач от седмия кръг от efbet Лигата.

"Виолетовите" бяха по-активни и пропуснаха чисти положения чрез Светослав Ковачев и Даниел Младенов.

По силната игра на Етър преди почивката даде резултат и в 21-ата минута. Ковачев подаде към Младенов, който откри резултата в полза на гостите от Велико Търново.

През втората част врачани заиграха по различен начин. Натискът на Ботев даде резултат в 67-ата минута. Даниел Генов намери Валери Домовчийски в наказателното поле и нападателят изравни резултата.

Последваха пропуски на Петър Атанасов и Милчо Ангелов, който уцели гредата от съвсем близка дистанция.

В 83-ата минута Александър Дюлгеров игра с ръка в наказателното поле и Домовчийски превърна в гол отсъдената от съдията Георги Кабаков дузпа за крайното 2:1 в полза на Ботев Враца.

Ботев Враца - Етър Велико Търново 2:1

Голмайстори: 0:1 Даниел Младенов 21, 2:1 Валери Домовчийски 67, 84-дузпа

Ботев: Красимир Костов, Илия Миланов, Ратко Мандич (58-Ивайло Михайлов), Венцислав Керчев, Давид Рибейро (59-Петър Атанасов), Андреас Васев, Доминик Янков, Христо Златински (46-Даниел Гаджев), Георги Вълчев, Валери Домовчийски, Даниел Генов

Етър: Христо Иванов, Здравко Илиев, Атьом Артюнин, Александър Дюлгеров, Красимир Станоев, Яни Пехливанов, Даниел Младенов, Крум Стоянов, Светослав Ковачев, Флорент Боджадж (80-Румен Руменов), Милчо Ангелов (80-Ивайло Димитров)