Ботев Враца не успя да победи Дунав в домакинството си от 10-ия кръг на efbet Лига.

Врачани направиха куп пропуски, но гол така и не падна - 0:0. Тимът на Сашо Ангелов има само с един успех в последните си осем мача, но изпревари Ботев (Пловдив) на десетото място заради по-добрата си голова разлика. Иначе и двата тима имат по 9 точки. Русенци пък са в серия от вече четири поредни равенства и запази деветата си позиция.

Очакваше се Валери Божинов да започне титуляр, но той въобще не беше в групата. Нападателят страда от болки в кръста. Той влезе от пейката срещу Арда в предишния кръг, а днес изгледа мача от трибуните.

Валери Домовчийски опита удар от движение в 9-ата минута, но не намери целта. В 16-ата отново той стреля, а топката мина покрай вратата. Минута по-късно Стефан Христов получи подаване в наказателното поле, но загуби равновесие и не затрудни вратаря Красимир Костов, който изби в ъглов удар.

В 26-ата минута гостите от Враца пропуснаха добра възможност да поведат в резултата. Давид Рибейро засече с глава центриране на Даниел Генов. Мартин Ковачев успя да подложи крак пред голлинията и да блокира удара.

На почивката треньорът на Ботев (Враца) Сашо Ангелов направи две смени. Напуснаха Христо Златински и Апостол Попов. Местата им бяха заети от Доминик Янков и Венцислав Керчев.

В 51-ата минута домакините бяха много близо до попадение, но Доминик Янков успя да се освободи от двама защитници в наказателното поле и стреля, но ударът му се отби в напречната греда.

Благой Макенджиев спаси опасен удар на Георги Вълчев в 69-ата минута. Валери Домовчийски подаде към Даниел Генов в наказателното поле, а той отклони към Вълчев, който насочи удара си в горния десен ъгъл. Макенджиев обаче успя да избие в ъглов удар и да запази равенството.

Три минути по-късно Ботев пропусна нова добра възможност за гол. Удар на Доминик Янков премина покрай левия страничен стълб.

В 79-ата минута Доминик Янков качи топката на главата на Валери Домовчийски. Ударът на нападателя с глава обаче не намери очертанията на вратата. В добавеното време удар на Вълчев излезе в аут.

Ботев (Враца) - Дунав 0:0

Ботев Вр: 33. Красимир Костов, 4. Ангел  Лясков, 11. Андреас Васев, 16. Апостол Попов, 30. Валери Домовчийски, 7. Георги Вълчев, 21. Давид Перейра, 6. Даниел Гаджев, 9. Даниел Генов, 18. Илия Миланов, 28. Христо Златински

Дунав: 21. Благой Макенджиев, 22. Михаил Милчев, 5. Любен Николов, 16. Мартин  Ковачев, 29. Росен Колев, 2. Самуел Инкоом, 18. Александър Исаевски, 11. Диян Димов, 7. Ивайло Лазаров, 8. Свилен Щерев, 9  Стефан Веселинов Христов