​Славия победи с минималното 1:0 като гост аутсайдера Витоша Бистрица в среща от 14-ия кръг в шампионата. Така отборът записа четвърта поредна победа, а такава серия отборът не бе регистрирал от 2011 година.

През първата част липсваха чистите голови положения пред двата врати, като "белите" бяха по-активни, но повечето от атаките им завършиха без опасни удари.

В 44-ата минута се стигна до куриозно положение. Центриране отдясно на Мартин Станкев случайно срещна напречната греда на вратата на гостите.

Четири минути след почивката Янис Карабельов стреля опасно, но вратарят Християн Василев спаси удара му. В 52-ата минута Славия стигна до попадение. Стражът Василев прати топката в краката на Георги Йомов, който се опита да го пресира, и кълбото влезе във вратата на домакините.

В 64-ата минута Христо Попадийн отблизо с глава не успя да намери очертанията на вратата на Витоша.

Пет минути по-късно Георги Купенов не успя да засече топката във вратата, след като беше оставен сам в наказателното поле на Славия при центриране от корнер.

В първата минута на добавеното време националът Галин Иванов стреля силно от фаул, Василев изби топката, тя достигна до резервата Илиян Мицански, но той би в тялото на стража на "тигрите".

След четвъртия си пореден успех в шампионата "белите" са на пето място в класирането, докато Витоша остава на 14-та позиция.

Витоша Бистрица - Славия 0:1 (0:0)
голмайстор: Георги Йомов

Витоша: Християн Василев, Румен Гьонов, Георги Купенов, Лъчезар Котев, Венцислав Бонев, Мартин Станкев (66-Запро Динев), Тодор Гочев, Кристиян Кочилов, Четин Садула (60-Атанас Кабов), Георги Амзин, Григор Долапчиев (81-Кристиян Узунов)

Славия: Георги Георгиев, Емил Виячки, Петър Патев, Милен Гамаков, Христо Попадийн, Янис Карабельов, Славчо Шоколаров, Галин Иванов, Радослав Кирилов (73-Венцислав Бенгюзов), Георги Йомов (82-Емил Стоев), Дарко Тасевски (55-Илиян Мицански)