Аржентина постигна победа с 1:0 над Бразилия в голямото латиноамериканско дерби, което този път бе контрола, която се проведе в Саудитска Арабия.

Лео Меси донесе успеха на "гаучосите", след като стигна до попадение в 13-ата минута. Преди да вкара аржентинецът изпусна дузпа, но при добавката бе безгрешен.

"Селесао" също може да съжалява, тъй като Габриел Жесус също пропусна дузпа, но в 10-ата минута на срещата.

Това е втори успех за аржентинците над бразилците в последните пет мача между двата тима, като и предишният успех бе в контролна среща.

Освен това срещата е пета поредна в която "Златистите" не вкусват успеха.

Срещата започна с добро темпо, но в 9-ата минута Фирмино бе съборен от Паредес в наказателното поле. Реферът отсъди дузпа за символичните домакини и зад топката застана Жесус, но неговият удар бе кошмарен и топката профуча покрай гредата.

Изпълнението му бе слабо и неточно, като със сигурност това е една от най-нелепо пропилените дузпи напоследък.

Две минути след това Аржентина също получи правото да изпълни дузпа, която бе свирена за нарушение на Алекс Сандро срещу Меси.

Зад топката застана звездата на Барса, като първоначално Алисон парира удара му. След това обаче от близка дистанция той довкара топката във вратата.

През следващите минути на терена не се случи нищо кой знае колко интересно пред двете врати.

В 37-ата минута Данило бе близо до това да изравни, но стражът на аржентинците направи брилянтно спасяване и предотврати попадение, а до почивката така и нямаше повече голове.

Второто полувреме започна с добро темпо, но в крайна сметка през първите минути от него нямаше нищо интересно.

В 66-ата минута след прекрасно изпълнение от пряк свободен удар Меси бе на път да вкара втория си гол в мача, но Алисон успя да предотврати гола с хубаво спасяване и да спре влизащата под напречната греда във вратата топка.

Десетина минути по-късно Алисон отново показа страхотен рефлекс и спаси и удар на Паредес.

В 82-ата минута и Лаутаро можеше да вкара за аржентинците, но ударът му мина над напречната греда.

До края на самия мач нямаше повече попадения.

Бразилия - Аржентина 0:1
0:1 Меси 14

Бразилия: Алисон, Данило, Тиаго Силва, Милитао, Алекс Сандро (64 - Ренан Лоди), Жесус (73 - Ричарлисон), Артур (55 - Фабиньо), Каземиро, Пакета (46 - Коутиньо), Вилиан (73 - Родриго), Фирмино

Аржентина: Андрада, Фойт, Отаменди, Пецела, Таляфико, Де Пол, Паредес, Ло Селсо (59 - Акуня), Окампос (74 - Гонзалес), Лаутаро и Меси