Настоящият носител на трофея Локомотив (Пловдив) победи Литекс с 2:1 в последен мач от 1/8-финалите на турнира за Купата на България.
Първото полувреме се изигра изцяло пред вратата на гостите от Ловеч, които с изключение на корнер в 42-ата минута, нямаха много шансове. Домакините пък, макар да създадоха повече положения, така и не успяха да затруднят вратаря на ловчанлии с точен удар.
Локомотив стартира втората част с две смени и в игра се появиха Един Бахтич и Георги Илиев.
Те обаче не помогнаха на домакините да променят играта си, поне до 65-ата минута. Тогава гостите от Ловеч изненадващо откриха резултата, а настоящият носител на Купата на България тръгна напред. Бирсент Карагерен пропусна да изравни в 67-ата минута, но в 74-ата Димитър Илиев възстанови равенството, а "смърфовете" продължиха да търсят победата. Четвърт час след това Илиев се разписа за втори път и донесе победата за Локомотив, с която настоящият носител на трофея продължава към 1/4-финалите.
За 1/4-финалите вече се класираха ЦСКА, ЦСКА 1948, Левски, Ботев (Враца), Ботев (Гълъбово), Ботев (Пловдив) и Лудогорец. Жребият за следващата фаза ще се тегли идната седмица във вторник или сряда.








В "България сутрин" на 15 юни от 9:30 часа Кой и как ще контролира мерките за справедливи цени на храните
Божидар Саръбоюков с нова победа и рекорд в Инсбрук
Убиха кмет в Мексико в район, контролиран от наркокартели
Какво означава, ако видите сойка?
До 30 градуса днес, слаб дъжд на места
Шефът на НАТО изненада с избора на лична кола
Не всичко е електричество - Skoda готви нов Karoq с ДВГ
Новият регламент за накладките изправя Европа пред сериозен проблем
Льо Ман: Какво трябва да знаете за най-великото автомобилно състезание?
Томи Фюри надделя над Еди Хол след шест рунда битка в Манчестър
Хамзат Чимаев прегази Дилън Данис, след което избухна меле на RAF 10
Алекс Перейра се оказа по-тежък от Сирил Ган на кантара преди UFC Freedom 250
Арман Царукян разгроми Тони Фъргюсън с 10:0 на RAF 10
Започва кампанията „Седмица на отворените врати” за туберкулоза
През 2025 година ЕМА има рекорден брой одобрени лекарства според годишния доклад на агенцията
Анизакиаза – паразитоза от суши и сурова риба
Има 4 основни рискови фактора за инфаркт и инсулт
Коментари
Напиши коментар00:48 | 6 дек 2019 г.
00:47 | 6 дек 2019 г.
23:10 | 5 дек 2019 г.
22:44 | 5 дек 2019 г.
22:17 | 5 дек 2019 г.
22:10 | 5 дек 2019 г.
20:21 | 5 дек 2019 г.
19:35 | 5 дек 2019 г.
19:29 | 5 дек 2019 г.
Напиши коментар