Серина Уилямс сензационно приключи в третия кръг на Australian Open атаката си на 24-а титла от Големия шлем и завърши поредния си опит да изравни рекорда на Маргарет Корт. 38-годишната американка, която според букмейкърите беше фаворит да спечели осми трофей от Откритото първенство на Австралия, загуби с 4:6, 7:6 (2), 5:7 в мача си с китайката Ванг Кианг.
29-ата в света Ванг спечели само един гейм в предишния си мач срещу Серина Уилямс (1:6, 0:6) и беше подложена на унищожителна критика в родината си заради загубата на четвъртфиналите на US Open. Уилямс пък не е печелила турнир от Шлема от 2017 г., когато триумфира в Мелбърн по време на бременността си.
С успеха си над Серина китайката записа най-доброто си представяне на Australian Open, след като през миналата година стигна до третия кръг, а след това повтори този резултат на „Уимбълдън“, за да дойде четвъртфинала на Откритото първенство на САЩ.
Следващата съперничка на Ванг Кианг ще бъде тунизийката Онс Жабур, която по-рано днес сложи край на кариерата на Каролине Возняцки, която е близка приятелка на Серина Уилямс.







В "Денят ON AIR" днес от 19:15 часа: Очаква ли ни поскъпване на горивата?
Пуснаха на свобода двамата младежи, нападнали непалци в Пловдив
Съвременното чудо на Германия: Църквите губят вярващи, но печелят пари
Над 224 фирми вече са в регистъра на професионалните домоуправители
Времето утре: Дъждове с гръмотевици, на места са възможни градушки
Проблем блокира шофьори и пътници в хибриди на Lexus и Toyota
Jaguar показа интериора на електрическия Type 01
Nissan създаде оръжие срещу аквапланинга
BMW вече рециклира над 50% от старите автомобили
Джамахал Хил иска Джош Хокит при дебюта си в тежка категория
Дакота Дичева претърпя операции и на двете си ръце
Пет категории с преборвания за Балканиадата в Копривница
Ислам Махачев и Иън Мачадо Гари се срещнаха лице в лице преди UFC 330
Белтък пази способността на мускулите да се възстановяват
Талията насочва за наличието на сърдечносъдов риск повече от ИТМ
Молекулярен механизъм може да стои в основата на прееклампсията
Колко пъти и кога е най-добре да се храним през летните горещини?
Коментари
Напиши коментар06:40 | 26 яну 2020 г.
18:12 | 24 яну 2020 г.
15:06 | 24 яну 2020 г.
15:06 | 24 яну 2020 г.
09:45 | 24 яну 2020 г.
08:54 | 24 яну 2020 г.
08:44 | 24 яну 2020 г.
Напиши коментар