Славия удари с 3:1 Царско село при дебюта на Любо Пенев начело на новаците. Това бе последния мач от 25-я кръг в Първа лига.

Два гола за "белите" набута Цветелин Чунчуков, един добави Емил Стоев. Точен за Царско село бе Симеон Мечев.

С поредната си победа Славия се доближи само на една точка от Левски и четвъртото място. Царско село е на незавидното 11 място.

Срещата от официалната ложа на стадиона изгледа и бившият наставник на Литекс, Левски и ЦСКА - Люпко Петрович, който обаче си тръгна още на почивката.

Славия поведе при първата си по-добра възможност в 13-ата минута. Петър Патев центрира от дясно в наказателното поле и Цветелин Чунчуков с глава прати топката в мрежата.

До почивката домакините бяха по-активни, но не се възползваха от няколко добри ситуации пред вратата на съперника. В 36-ата минута Андерсон Кордейро проби от дясно и от аутлинията пусна по тревата към непокрития Георги Минчев, който направи невероятен пропуск, като от 3-4 метра засече покрай опразнената врата.

През второто полувреме Царско село продължи да изглежда по-опасен на терена, но в 57-ата минута след грешка на Дилан Бахамбула в средата на терена Славия организира бърза контраатака и Чунчуков вкара втори гол със силен изстрел от около 30 метра.

В 63-ата минута резервата Симеон Мечев намали за Царско село също с красив гол след шут от около 30 метра. Секунди по-късно Мирослав Будинов се измъкна сам срещу вратаря Антонис Стериакис в ляво в пеналта, но от десетина метра стреля край далечната греда.

Към края домакините видимо се поумориха и отстъпиха инициативата на Славия. В 85-ата минута резервата Емил Стоев получи топката в дясно и с хубав диагонален удар от границата на пеналта оформи крайното 3:1.

Царско село - Славия 1:3

0:1 Цветелин Чунчуков (13)
0:2 Цветелин Чунчуков (57)
1:2 Симеон Мечев (63)
1:3 Емил Стоев (85)

Царско село: Джони Пасид, Румен Гьонов, Хулио Родригез, Мартин Кавдански, Ивайло Марков, Реян Даскалов, Дилан Бахамбула, Уесли Ната, Андерсон Кордейро, Мирослав Будинов, Георги Минчев

Славия: Антонис Стергиакис, Петър Патев, Андреа Христов, Милен Гамаков, Христо Попадийн, Венцислав Бенгюзов, Галин Иванов, Янис Карабельов, Филип Кръстев, Радослав Кирилов, Цветелин Чунчуков