Най-добрият български алпиец Алберт Попов завърши по великолепен начин сезона, след като записа най-доброто класиране в кариерата си за Световната купа по ски-алпийски дисциплини. Той даде четвърто време във френския курорт Куршевел. Това заяви редакторът на Gol.bg Веселин Коларов в рубриката си "Спорт и бизнес" в предаването "Бизнес старт" по Bloomberg TV Bulgaria с водещ Живка Попатанасова.

"Само 16 стотни не достигнаха на Попов да се качи на подиума. До момента най-доброто представяне на българина за Световната купа бяха две 6-и места в Шладминг през 2019 и 2021 година, а на Олимпиадата в Пекин през февруари се класира девети. Сега това 4-то място му донесе 7500 швейцарски франка. Информацията е от официалната страница на Международна федерация по ски. Според нея за целия сезон в слалома, Попов е заработил почти 14 500 франка от наградните фондове. Това го нарежда на 66-то място от 161 алпийци. №1 по този показател е олимпийският шампион и носител на Големия кристален глобус Марко Одермат (Швейцария) с над 550 000 франка. Другият българин – Камен Златков, се нарежда на 143-та позиция с малко над 1000 франка, които спечели от 19-то си място в италианския курорт Мадона ди Кампиљо. Това стана малко преди Коледа и вечерта беше историческа за българските ски, след като за първи път двама наши сънародници спечелиха точки. Тогава Попов даде 11-то време, което му донесе и 1600 франка. Разбира се, сумите са от федерацията, а спортистите печелят и от личните си спонсорски договори", каза Коларов.

Скоро очаквайте видео с целия разговор. В него гостът говори и за Световното първенство по футбол в Катар.

Снимка: БГНЕС