Плейофите на НБА започнаха с фаворит за титлата Оклахома Сити Тъндър, плътно следван от шампиона Бостън Селтикс. "Гръмотевиците" имат най-младия отбор в Лигата и плащат едни от най-ниските заплати. По този показател са чак на 25-то място от общо 30 организации с общи възнаграждения от малко над 167 милиона долара за сезона. Но могат да спечелят най-големия бонус – 12,4 млн. долара, ако завършат 1-ви. Това заяви редакторът на Gol.bg Веселин Коларов в рубриката си "Спорт и бизнес" в предаването "Бизнес старт" по Bloomberg TV Bulgaria с водещ Роселина Петкова.
"Играчите в плейофните отбори на НБА ще си поделят 34,7 млн. долара този сезон, като всеки отбор ще получи част въз основа на крайното класиране. Общата сума е с 1 млн. долара повече от миналата година. Друг интересен факт е, че седмият и осмият поставен отбор не получават никакви бонуси за представянето си от редовния сезон. И играчите на тези отбори биха спечелили 719 хил. долара, ако направят историческа серия и вдигнат шампионската купа на Лари О’Брайън. Тук ще припомним, че Хюстън Рокетс през 1995 г. е най-ниско поставеният отбор, спечелил финалите на НБА, правейки го като шести", каза Коларов.
Вижте видео с целия разговор. В него гостът говори по още интересни теми за НБА.
Снимка: БГНЕС








Четири китайски зодии с невероятен късмет на 27 юни 2026
Кабинетът ще обсъди безводието в страната
Полицаите в Белгия по къси гащи заради жегата
Фермерско изложение "Нашето родно“ 2026 на турне в шест български града
Най-ефективните начини за пестене на гориво при шофиране в града
Как работят виртуалните предавки на Porsche Taycan
Плазмена лампа премахва микробите в колата
Адските жеги в Европа предизвикаха стачка в завод на Stellantis
Крис Сайборг обяви последния мач в кариерата си
Антъни Джошуа е готов да обсъди битка с Тайсън Фюри в САЩ
Пади Пимблет не изключва битка в полусредна категория и хвърля око на Макгрегър
Чарлз Оливейра: Макгрегър е избрал Холоуей вместо мен за завръщането си
Нова терапия дава надежда за възстановяване след тежки гръбначни травми
Кокцидиоидомикоза – гъбичната инфекция, която имитира пневмония
МБАЛ „Надежда" вече е първият център в България със статут GESEA
Парамедиците излизат от сивата зона: приет е новият държавен стандарт
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар