Реал Мадрид стана шампион на Испания за 34-ти път в историята си, след като надигра без особени проблеми с 2:1 у дома Виляреал. Карим Бензема вкара и двата гола за 10-та поредна победа на “Кралете”, а мачът ще бъде запомнен и със скандална дузпа в края. За гостите Висенте Ибора намали в 84-та минута, а в заключителните минути Тибо Куртоа спаси трите точки за тима си с прекрасни спасявания.

Бензема бе дал аванс на тима си в 29-та минута, а в 74-та удвои от дузпа. Наказателният удар бе доста любопитен заради изпълнението на Серхио Рамос. Защитникът чукна леко топката от бялата точка, а Бензема вкара. Французинът обаче бе влязъл в наказателното поле и реферът реши дузпата да бъде пребита. Гостите пък претендираха, че решението на рефера е нередовно и втора дузпа въобще не трябва да има. В крайна сметка Бензема вкара с лекота от бялата точка.

Така Реал свърши работата си и не позволи изненади при домакинството си на стадион “Алфредо Ди Стефано”. Кръг преди края столичани имат 86 точки, със 7 повече от втория Барселона, който се издъни за 1:2 у дома с Осасуна. Виляреал пък остава на 5-то място в класирането с 57 т.

Реал Мадрид подходи сериозно към срещата и контролираше нещата. Първият по-сериозен шанс за домакините бе в 16-та минута, когато Лука Модрич отправи страхотен далечен удар, но Серхио Асенхо отрази.

В 29-та минута Реал дочака грешка на противника и поведе. Софиан сбърка при изнасянето на топката, Модрич напредна към наказателното поле, изведе вдясно от себе си Бензема, който от чиста позиция нямаше как да сбърка - 1:0.

До края на полувремето Реал не допускаше слабости в защита и опита с контраатаки да вкара втори гол. Столичани продължиха да играят разумно и през второто полувреме. В 54-та минута Модрич разсече защитата на Виляреал с хубав пас към Дани Карвахал, който след два хубави финта отправи слаб удар с левия крак.

Развръзката дойде в 74-та минута, когато Серхио Рамос се впусна в атака и бе фаулиран в наказателното поле от Софиан - дузпа за Реал. Капитанът на Реал реши да хитрува от бялата точка и да “подаде” на Бензема, но разбирателството между двамата не бе толкова добро. Все пак дузпата бе пребита, а Бензема с лекота вкара 21-вия си гол в Ла Лига този сезон. Така французинът за първи път в кариерата си вкарва повече от 20 гола в първенството на Испания в два поредни сезона - 21 през 2018/2019 и 21 този.

Това обаче не бе всичко в мача. В 84-та минута Марио Гаспар достави прекрасно центриране от дясното крило, а Висенте Ибора много добре насочи топката с глава към далечната греда. Тибо Куртоа нямаше никакъв шанс да стигне топката под гредата и така “Жълтата подводница” намали резултата. В 88-та минута гостите дори можеха да стигнат до точка, но грешникът Софиан не успя да отправи хубав удар от чиста позиция. В добавеното време Куртоа отрази и топовен удар на Тригерос от фаул.

В 93-та минута Куртоа отново спаси тима си. Белгиецът отрази два последователни удара на хора в “жълто”, а Ибора отблизо не успя да довкара топката в мрежата и я прати покрай гредата. В петата минута на добавеното време гол на Марко Асенсио бе отменен. Винисиус направи невероятен пробив и поднесе топката на испанския национал, който не сбърка. Голът обаче бе отменен, тъй като в зародиша на атаката Карим Бензема бе играл с ръка. Това обаче нямаше никакво значение, тъй като Реал Мадрид спечели 34-та си титла на Испания.

Реал Мадрид - Виляреал 2:1
1:0 Карим Бензема 29’
2:0 Карим Бензема 77’-д
2:1 Висенте Ибора 84’

Реал Мадрид: Куртоа, Карвахал (85 - Васкес), Варан, Рамос, Менди, Каземиро, Модрич (85 - Валверде), Кроос (85 - Иско), Родриго (62 - Асенсио), Азар (62 - Винисиус), Бензема

Виляреал: Асенхо, Кинтия, Торес, Софиан, Гаспар, Морланес (63 - Ибора), Ангиса (82 - Тригерос), Пеня (46 - Бруно), Гомес (63 - Касорла), Чуквуезе (46 - Онтиверос), Морено