Германия остава без победа в Лигата на нациите, след като завърши 1:1 като гост на Швейцария в Група 4 на Първа лига. Двата отбора изиграха много интересен двубой на ст. “Санкт Якоб Парк” в Базел, като немците поведоха още в 14-та минута чрез Илкай Гюндоган, а в 58-та домакините изравниха след хубав гол на Силван Видмер.

Така Бундестима спечели втората си точка в групата, след като преди дни завърши също 1:1 срещу Испания. Швейцарците пък спечелиха първата си точка. Начело в групата излезе Испания след разгрома с 4:0 над Украйна. “Ла Фурия” има 4 точки, с 1 повече от украинците и на 2 пред хората на Йоахим Льов. Швейцарците засега са последни с 1 точка.

Двата отбора изиграха много добро първо полувреме, а положенията бяха и пред двете врати. Германците поведоха с ранен гол, след като още в 14-та минута Илкай Гюндоган бе намерен от Гинтер на границата на наказателното поле и полузащитникът на Манчестър Сити с прекрасно насочен удар успя да намери близкия долен ъгъл - 1:0 за Германия.

Малко след това Бундестима бе близо до втори гол, но удар с глава на Антонио Рюдигер мина покрай вратата. Швейцарците отговориха с прекрасен изстрел на Лоренс Бенито, който бе отразен от Бернд Лено. Малко след това вратарят на Германия отрази още по-чисто положение, след като не позволи на Ренато Щефен да му вкара сам срещу него.

Последваха удари на Тимо Вернер и на Лерой Сане, а в 43-та минута Харис Сеферович разтресе гредата след хубав удар в близкия ъгъл. В края на първото полувреме Сане действа мудно при добра ситуация и не успя да отправи опасен удар.

Добрата игра на немците продължи и след почивката, а в 53-та минута Юлиан Дракслер бе оставен непокрит на границата на наказателното поле, но стреля на сантиметри от вратата. Малко след това Швейцария изравни. В 58-та минута Бреел Емболо проби по лявото крило, влезе в наказателното поле и с пас по земята намери на другия край Силван Видмер. Защитникът успя да насочи топката по прекрасен начин в далечния ъгъл и направи 1:1.

В 80-та минута Елведи бе оставен непокрит на точката на дузпата след подаване от лявото крило. Защитникът обаче стреля много неточно над гредата. Пет минути по-късно Гранит Джака пробва късмета си от свободен удар, но Лено успя да избие в ъглов удар. В добавеното време удар с глава на Джака мина на сантиметри от страничната греда.

Швейцария - Германия 1:1
0:1 Илкай Гюндоган 14'
1:1 Силван Видмер 58’

Швейцария: Зомер, Видмер, Елведи, Аканджи, Родригес (64 - Цубер), Бенито, Соу, Джака, Щефен, Емболо (72 - Варгас), Сеферович

Германия: Лено, Рюдигер, Зюле (62 - Та), Гинтер, Госенс (78 - Джан), Кроос, Гюндоган, Керер, Вернер, Дракслер, Сане (46 - Бранд)