Монтана постигна втората си победа в първенството, след като победи на своя стадион “Огоста” Ботев Пловдив с 3:1 след страхотен обрат. Гостите от Пловдив бяха повели в резултата в 9-та минута след гол на бившия нападател на Монтана Атанас Илиев.

Хората на Никола Спасов обаче реагираха и още до почивката показаха, че повече заслужават победата. Билал Бари (27) и Станислав Цонков (28) вкараха в рамките на минута, а в края на мача първия си гол в елита отбеляза Тони Тасев. С успеха Монтана се изкачи до 7-то място в класирането с 8 точки, събрани от 2 победи, 2 равенства и 2 загуби в първите 6 кръга. Ботев Пловдив е 12-ти с 5 точки и само 1 победа от началото на сезона.

Двубоят започна по вкуса на гостите, които успяха да поведат в резултата още в 9-та минута. Тодор Неделев центрира от ъглов удар, а Атанас Илиев с глава насочи топката в мрежата на бившите си съотборници - 1:0 за “канарчетата”.

Монтана натисна постепенно и в 16-та минута Тони Тасев пропусна да изравни, след като отправи неточен удар след хубаво центриране на Николай Минков. Малко след това самият Минков проби в наказателното поле и стреля силно, топката се отби в крака на Работов и се отби в горната греда.

В 27-та минута новото попълнение на домакините Билал Бари проби в наказателното поле, успя да си намери позиция за стрелба и с мощен удар направи 1:1. Това не бе всичко. Само минута по-късно домакините изпълниха къс свободен удар, Янко Ангелов центрира в наказателното поле, а Стефан Цонков с глава вкара на Аргилашки за 2:1.

В края на първото полувреме Сергей Георгиев можеше да вкара трети гол, но не успя да прокара топката зад стража на Ботев, останал сам срещу него.

Монтана имаше ранен шанс и през второто полувреме. В 56-та минута Тони Тасев центрира от свободен удар, Сергей Георгиев бе намерен сам на дузпата, но стреля на сантиметри покрай вратата.

Домакините решиха всичко в 82-та минута. При една контраатака удар на Тони Тасев бе блокиран от Иван Бандаловски. Нападателят на Монтана обаче се ориентира по-бързо след отбитата топка и отблизо успя да прониже Аргилашки за крайното 3:1.

В края Антонио Вутов си изпроси втори жълт картон за грубо нарушение в средата на терена.

Монтана - Ботев Пловдив 3:1
0:1 Атанас Илиев 9’
1:1 Билал Бари 27’
2:1 Стефан Цонков 28’
3:1 Тони Тасев 82'

Монтана: Макенджиев, Башлиев, Йорданов, Айтов, Цонков, Илиев, Ангелов, Тасев (88 - Цветков), Бари (77 - Христов), Георгиев (66 - Балджийски), Минков

Ботев Пловдив: Аргилашки, Перейра, Бандаловски, Работов (35 - Вутов), Генев, Цикарски, Балтанов (46 - Тонев), Еспиноса (34 - Шопов - 78 - Василев), Шоколаров, Неделев, Илиев