Златан Ибрахимович поведе Милан пък успеха с 2:0 над Болоня в първия кръг на Серия А. Шведският нападател вкара и двата гола, след като се разписа в 35-та и 51-та минута, а дори имаше възможност да завърши мача и с хеттрик.

Само преди дни ветеранът вкара и първия гол при успеха с 2:0 като гост над ирландския Шамрок Роувърс в мач от втория кръг на квалификациите на Лига Европа. Именно в същия турнир е следващият мач на “росонерите” - домакинство на норвежкия Будьо/Глимт в четвъртък. В неделя Милан гостува на Кротоне.

1000 зрители изгледаха мача на трибуните на “Сан Сиро”. Толкова е позволено за двубоите в Серия А към момента. И още от първата минута на срещата Милан показа, че трудно ще изпусне победата.

Пропуски в първия половин час направиха Бенасер, Ребич и Кеси. Така се стигна до 35-та минута, когато Тео Ернандес достави прекрасно центриране от лявото крило, а Ибрахимович с глава насочи топката в далечния ъгъл за 1:0.

Само две минути след началото на второто полувреме Ибрахимович опита рефлексите на Лукаш Скорупски, който успя да избие. Малко след това Милан получи право да изпълни дузпа. Бенасер бе спънат в ъгъла на наказателното поле на Болоня и реферът Федерико Ла Пена си помогна с ВАР, за да посочи бялата точка. От нея Ибрахимович нямаше никакво проблеми и вкара 134-тия си гол в Серия А.

Малко след това Ибра изскочи сам срещу Скорупски, преодоля гол, но от малък ъгъл не успя да насочи топката в опразнената врата. В 76-та минута вратарят на гостите се намеси подобаващо след страхотен удар на Ернандес.

Чак в последните десетина минути гостите тръгнаха по-смело към вратата на Милан, но Джанлуиджи Донарума спаси опасни удари на Йерди Схаутен и Никола Сансоне. В 87-та минута пък Сантандер разтресе гредата след удар от близко разстояние и рикошет в тялото на защитник на “росонерите”. Малко след това левият краен бранител на Болоня Дайкс получи втори жълт картон и бе изгонен.

Милан - Болоня 2:0
1:0 Златан Ибрахимович 35’
2:0 Златан Ибрахимович 51’-д

Милан: Донарума, Калабрия, Кяер (71 - Дуарте), Габия, Ернандес, Кеси (77 - Тонали), Бенасер (86 - Крунич), Кастийехо (46 - Салемахерс), Чалханоглу (71 - Диас), Ребич, Ибрахимович

Болоня: Скорупски, Дайкс, Данило, Томиясу, Де Силвестри, Схаутен, Сориано (80 - Сванберг), Домингес (56 - Балдурсон), Орсолини (57 - Сансоне), Бароу (83 - Винято), Паласио (80 - Сантандер)