Кай Хаверц вкара хеттрик за победата на Челси с 6:0 над Барнзли в мач от третия кръг на ФА Къп. Немският национал бе критикува за изявите си в първите два мача на лондончани, но тази вечер на “Стамфорд Бридж” доказа огромния си потенциал.

Младокът вкара в 28-та, 55-та и 65-та минута, като и за трите му гола огромна заслуга имаше Тами Ейбрахам. Именно младият нападател даде началото на головата фиеста в 19-та минута, а Рос Баркли (49) и Оливие Жиру (83) вкараха другите попадения в срещата. Дебют за Челси записаха Тиаго Силва и Бен Чиуел

Хората на Франк Лампард поеха контрола от началото на срещата и в 19-та минута Тами Ейбрахам вкара за 1:0. Нападателят се възползва от грешно върната топка на играчите на гостите и сам срещу вратаря откри резултата. В 28-та минута Мейсън Маунт проби по лявото крило и центрира по тревата към наказателното поле. Ейбрахам прескочи технично топката, с което остави Хаверц сам срещу вратаря. Германецът с лекота вкара първия си гол за Челси.

В началото на второто полувреме гостите пак сбъркаха при изнасянето на топката, а Рос Баркли сам в наказателното поле покачи на 3:0.

В 55-та минута Ейбрахам даде изящна асистенция за Хаверц, като му спря топката с пета около точката за дузпата - 2:0. Само десет минути по-късно Ейбрахам изведе с едно докосване Хаверц, който преодоля вратаря и на празна врата вкара за 5:0.

В 83-та минута Оливие Жиру вкара шести гол. Асистенцията пък бе доставена от новото попълнение Бен Чиуел, който центрира от лявото крило, а Жиру с глава реализира.

Челси - Барнзли 6:0
1:0 Тами Ейбрахам 19’
2:0 Кай Хаверц 28’
3:0 Рос Баркли 49’
4:0 Кай Хаверц 55’
5:0 Кай Хаверц 65’
6:0 Оливие Жиру 83’

Челси: Кабайеро, Аспиликуета, Томори, Силва (61 - Зума), Емерсон, Ковачич, Баркли, Хъдсън-Одой, Маунт, Хаверц (66 - Чиуел), Ейбрахам (72 - Жиру)

Барнзли: Колинс, Уилямс, Халме, Золбауер, Стайлс, Моут, Ритцмайер (57 - Одур), Лудевиг, Уудроу (46 - Томас), Шмид, Фризер (58 - Чаплин)