Милан се класира за плейофите в Лига Европа, след като победи у дома норвежския Бодьо/Гминт с 3:2. Часове преди началото на мача стана ясно, че звездата на “росонерите” Златан Ибрахимович е с коронавирус и бе изолиран. В негово отсъствие лидерската позиция зае Хакан Чалханоглу, който отбеляза два гола и асистира за дебютното попадение на юношата Лоренцо Коломбо. Официален дебют за Милан записа Даниел Малдини - син на Паоло Малдини.

В последния мач преди груповата фаза на турнира Милан ще има гостуване в португалия на Рио Аве, надиграл с 2:1 като гост турския Бешикташ.

Изненадващо гостите поведоха в резултата в 15-та минута, когато Хауге проби по лявото крило и Юнкер от точката на дузпа успя да насочи топката в обратния ъгъл за 1:0.

“Нерадзурите” реагираха мигновено и в ответната атака изравниха. Чалханоглу получи топката около границата на наказателното поле и с хубав удар под гредата направи 1:1. След половин час игра Лоренцо Коломбо вкара втори гол за Милан. Младокът, който започна за първи път като титуляр за “росонерите”, засече на далечната греда подаване на Чалханоглу и на празна врата вкара първия си гол за Милан.

Много бързо след началото на второто полувреме домакините вкараха трети гол. Кастийехо центрира от ъглов удар към границата на наказателното поле, откъдето Чалханоглу намери топката от въздуха и направи 3:1.

Малко след това норвежците намалиха. В 55-та минута Хауге намери далечния горен ъгъл след хубав удар от границата на наказателното поле. Малко след това дебют за Милан записа Даниел Малдини. Синът на Паоло Малдини и внукът на Чезаре Малдини дори успя да се разпише, но голът му бе отменен заради засада.

Милан - Бодьо/Глимт 3:2