Барселона стартира с убедителна домакинска победа битката за титлата в Ла Лига - 4:0 над Виляреал. Двубоят бе чакан с огромен интерес заради дебюта на Роналд Куман като треньор на каталунците след драматичните летни месеци на “Ноу Камп”.

Лионел Меси изведе Барса с капитанската лента, но шоуто открадна 17-годишният Ансу Фати, който вкара два гола и изработи дузпа. Младокът даде ранен аванс на тима си с попадения в 15-та и 19-та минута, а в 35-та изработи дузпа на Лионел Меси, която аржентинецът реализира. В края на първото полувреме Пау Лопес си вкара автогол.

Дебют за каталунците записаха още новите попълнения Миралем Пянич и Франсиско Тринкао, както и юношата на клуба Педри.

Барселона започна силно срещата и на практика реши всичко още до почивката. Още в 4-та минута Ансу Фати имаше възможност да открие резултата, но се полакоми и топката му бе отнета.

В 15-та минута обаче 17-годишният талант на каталунците не сгреши. Жорди Алба проби в наказателното поле и почти от аутлинията върна назад към Фати, който с удар от десетина метра направи 1:0.

Само четири минути по-късно Фати удвои. Този път асистенцията достави Филипе Коутиньо, който проби през центъра и намери на лявото крило младия нападател. Фати влезе в наказателното поле и с техничен удар по диагонала направи 2:0.

Последваха удари на Меси и Алба, а в 35-та минута Барселона получи право да изпълни дузпа. Фати отново бе замесен в екшъна, след като бе спънат в наказателното поле на “жълтата подводница”. Лионел Меси не сгреши от бялата точка и покачи на 3:0.

До края на първото полувреме Коутиньо пропусна да ознаменува завръщането си в Барса с гол, след като Асенхо отрази удара му. Четвърти гол все пак падна - вкара си го Пау Торес, който засече остро центриране от лявото крило в собствената си врата.

След почивката Барселона понамали оборотите и в 55-та минута гол на Жерард Морено беше отменен заради засада. Меси търсеше втория си гол и в 66-та минута отправи прекрасен удар от границата на наказателното поле, който бе отразен със сетни усилия от Асенхо. В края на срещата аржентинецът пробва нов страхотен удар, но вратарят на "жълтата подводница" отново отрази с прекрасен рефлекс.

Барселона - Виляреал 4:0
1:0 Ансу Фати 15’
2:0 Ансу Фати 19'
3:0 Лионел Меси 35’-д
4:0 Пау Торес 45’-автогол

Барселона: Нето, Роберто, Пике, Лангле, Алба, Бускетс (70 - Бускетс), Де Йонг, Фати (70 - Дембеле), Коутиньо (70 - Педри), Меси, Гризман (70 - Тринкао)

Виляреал: Асенхо, Еступиан, Торес, Албиол (84 - Мори), Гаспар, Гомес, Коклен (46 - Ибора), Парехо, Чуквуезе (74 - Кубо), Морено (84 - Бака), Алкасер (46 - Тригерос)