Милан постигна третата си поредна победа в Серия А този сезон, след като надигра с 3:0 новака Специя на “Сан Сиро”. Голмайсторът на гостите Андрей Гълъбинов започна като титуляр, но напусна контузен в 31-та минута. По всяка вероятност таранът няма да бъде възстановен за мачовете на България в следващите дни.

Иначе “росонерите” имаха трудности през първото полувреме, но след почивката решиха всичко след голове на Рафаел Леао (57, 78) и Тео Ернандес (76). Дебют за Милан записа привлеченият преди дни норвежец Йенс Хауге.

Така Милан се изравни по точки с Аталанта на върха в класирането. Двата тима имат по 9, но бергамаските са с по-добра голова разлика 13:5 срещу 7:0. Другият положителен момент за тима на Стефано Пиоли е, че в трети пореден мач в Серия А не допусна гол. Специя е на 15-то място с 3 точки след първите 3 кръга.

Милан изпитваше доста трудности срещу сгъстената защита на гостите и рядко стигаше до сериозни положения пред вратата на Специя. За сметка гостите имаха две интересни положения пред вратата на “росонерите”. В 9-та минута Гълъбинов проби по десния фланг и опита остро центриране, но прати топката в зона, в която нямаше негов съотборник.

В 21-та минута Донарума трябваше да показва класа, след като Давиде Калабрия насочи топката към собствената си врата, но стражът успя да избие със сетни усилия.

След половин час игра Гълъбинов трябваше да напусне терена, след като получи разтежение. До края на първото полувреме Диас и Салемакерс опитаха все пак да дадат преднина на Милан преди почивката, но мерникът им изневери.

Второто полувреме започна изцяло по вкуса на Милан. В 57-та минута влезлият от пейката Хакан Чалханоглу центрира по прекрасен начин от свободен удар, а Рафаел Леао се измъкна от защитниците и насочи топката в мрежата - 1:0 за “росонерите”.

Добрата игра на Милан продължи и в 76-та минута Тео Ернандес вкара втори гол. Французинът проби по лявото крило, влезе в наказателното поле и с удар по диагонала удвои резултата.

Само две минути по-късно Леао вкара и трети гол. След центриране в наказателното поле на Специя Франк Кеси свали топката, а португалецът на метри от голлинията я чукна в мрежата за 3:0.

Малко след това Чалханоглу изведе Ернандес, но този път ударът на французина по диагонала бе отразен. До края "росонерите" контролираха събитията и записаха заслужена трета поредна победа в Серия А.

Милан - Специя 3:0
1:0 Рафаел Леао 57’
2:0 Тео Ернандес 76’
3:0 Рафаел Леао 78’

Милан: Дж. Донарума, Калабрия, Кяер, Габия, Ернандес, Тонали (58 - Бенасер), Крунич (58 - Кеси), Салемакерс, Диас (71 - Хауге), Леао (83 - Малдини), Коломбо (46 - Чалханоглу)

Специя: Рафаел, Сала, Шабо, Ерлик, Маркиза, Побега (77 - Мора), Ричи (59 - Акампора), Маджоре, Верде (59 - Агудело), Гълъбинов (33 - Пиколи), Джеси (77 - Бартоломей)