Дни след големите емоции в Базел и класирането за групите на Лига Европа ЦСКА си тръгна само с точка от Велико Търново - 2:2 срещу Етър. Мачът бе белязан от странното съдийство на рефера Владимир Вълков, който накара дори спокоен човек, като Стамен Белчев, да излезе “извън релси”.

Милчо Ангелов даде аванс на Етър от дузпа в 12-та минута, а в 20-та Яни Пехливанов бе пожален за втори жълт картон. В края на първата част Алдаир Ферейра вкара красив втори гол. След почивката странните отсъждания продължиха, но въпреки тях, в 62-та минута Тиаго Родригес намали. В третата минута на добавеното време ЦСКА стигна до точката след спорен гол на Ахмед Ахмедов.

Така ЦСКА остава на 4-то място в класирането с 13 точки, докато Етър постигна първата си точка в първенството.

Стамен Белчев бе дал почивка на голмайстора си Али Соу, а дебют за “червените” записа Тибо Вион, който замени в 71-та минута контузилия се Пламен Гълъбов.

ЦСКА започна срещата със самочувствие и в 10-та минута Томи Юрич вкара хубав гол от воле, който бе отменен заради засада. В ответната атака Преслав Боруков се проби по лявото крило и влезе в наказателното поле, чукна си топката под тялото на Юрген Матей и реферът посочи бялата точка. Милчо Ангелов реализира хладнокръвно от отсъдената дузпа и даде аванс на Етър - 1:0.

ЦСКА натисна и след четвърт час имаше сериозни претенции за дузпа. Санкаре стреля от воле, а Яни Пехливанов спря топката с ръце. Реферът обаче прецени, че това е било извън наказателното поле. Повторенията не го доказаха. Тиаго стреля мощно, топката се отби в стената и излезе извън пределите на терена.

Натискът на “червените” продължаваше и в 20-та минута дойде нова интересна ситуация. Яни Пехливанов, който вече имаше жълт картон, влезе агресивно в краката на Жул Кейта. Владимир Вълков посегна към “джобчето”, но изведнъж си дръпна ръката и не извади втори жълт картон. Иначе Греъм Кери стреля покрай вратата от свободния удар. След още 10 минути Юнус Санкаре удари гредата. Халфът получи прекрасна топка от Юрич и стреля технично с левия си крак, но нямаше късмет да реализира.

Брадли Мазику също можеше да изравни, след като влезе на скорост в наказателното поле на Етър, но Господинов излезе и отрази удара му. В последната минута на първата част домакините наказаха ЦСКА с втори гол. Алдаир Ферейра проби по дясното крило, отвори си позиция към вратата и с хубав удар от границата на наказателното поле направи 2:0.

Вторите 45 минути се играха изцяло в половината на Етър. Гостите от София имаха доста претенции към съдийската тройка, като един от помощниците на Вълков изнерви сериозно резервата Георги Йомов. Крилото се откъсваше към наказателното пое на Етър, но бе спрян заради засада. Подаването към Йомов обаче бе от…играч на Етър.

В 62-та минута ЦСКА успя да намали. Резервата Амос Юга пусна хубав пас зад защитата към Тиаго, Пехливанов не успя да избие топката и португалецът я отклони леко, за да излъжа Анатоли Господинов - 1:2.

До края ЦСКА натискаше, домакините опитваха всячески да накъсват и да бавят играта. В 91-та минута Яни Пехливанов все пак бе изгонен, близо 70 минути по-късно. Защитникът повали Мазику и получи втори жълт картон.

При последвалия свободен удар Тиаго пробва нещо средно между центриране и удар, Анатоли Господинов не реагира добре и топката мина между краката му. От голлинията Ахмед Ахмедов вкара за 2:2. Нападателят бе в положение на засада, което не бе регистрирано от страничния рефер.

В следващата атака имаше страхотно меле в наказателното поле на Етър. Няколко удара на футболисти в “червено” бяха блокирани, а след това Тиаго стреля над вратата.

В 7-та минута на добавеното време Белтраме стреля от малък ъгъл под гредата, но този път Господинов реагира прекрасно и изби. Малко след това Антов засече хубаво центриране на Кери от лявото крило, но насочи топката над вратата.

След последния съдийски сигнал “червените” обградиха рефера Владимир Вълков, а дори спокойният треньор на тима Стамен Белчев имаше какво да каже на главния рефер.

Етър - ЦСКА 2:2
1:0 Милчо Ангелов 12’
2:0 Алдаир Перейра 45’