Ювентус взе само точка от гостуването си на Кротоне след равенството 1:1. Без голямата си звезда Кристиано Роналдо, който е поставен под карантина заради коронавирус, „Старата госпожа“ имаше доста шансове, но отменен гол на Алваро Мората в 76-та минута лиши тима от трите точки. Испанецът все пак успя да се разпише в повторния си дебют за Ювентус, след като изравни резултата в 21-та минута. В 12-та Сими бе дал аванс на домакините от дузпа. Дебют, който ще опита да забрави, направи Федерико Киеза. Италианският национал бе изгонен с директен червен картон

С това равенство Ювентус е на 4-то място в класирането с едва 8 точки от първите си 4 мача. Със същия актив е Наполи, а Аталанта е втори с 9. Безгрешен от началото на сезона е само лидерът в класирането Милан с 12 точки. Кротоне пък остава под чертата – 18-та позиция след първата си спечелена точка от началото на сезона.

Двубоят започна по интересен начин, след като в 12-та минута домакините поведоха в резултата. Леонардо Бонучи фаулира в наказателното си поле Аркадиуш Река, а Сими реализира без проблеми отсъдената дузпа. Юветус се върна бързо в мача и в 21-та минута изравни. Кулушевски пусна прекрасен пас към Федерико Киеза, който намери на метри от вратата Алваро Мората, а испанецът без проблеми реализира за 1:1.

В края на първото полувреме Кулушевски отново изработи прекрасно положение за тима си, след като остави Портанова сам срещу Алекс Кордас. Вратарят на домакините обаче внимаваше и успя да избие удара му. В заключителните секунди на първата част Джанлуиджи Буфон също показа класа, отразявайки удар на Педро Перейра.

Второто полувреме започна с натиск на Ювентус, а в началните минути след подновяването на играта Родриго Бентанкур стреля покрай вратата. Така се стигна до 60-та минута, когато Киеза влезе много грубо в краката на Чигарини и реферът взе решение да изгони младия нападател с директен червен картон. Въпреки това Юве продължи да бъде по-активният отбор и в 63-та минута удар на Кулушевски спря в гредата.

Най-спорната ситуация в срещата бе в 76-та минута, когато Алваро Мората вкара втори гол за „Старата госпожа“. Испанецът отново чукна топката на метри от вратата, този път след подаване на Куадрадо отдясно. Реферът обаче отмени гола след „съвет“ от ВАР, а повторенията показаха, че засадата бе меко казано тънка.

Кротоне – Ювентус 1:1

1:0 Сими 12‘-д

1:1 Алваро Мората 21‘

Кротоне: Кордас, Магалан, Мароне, Луперто (83 – Големич), Перейра (74 – Рисполи), Молина (87 – Петричони), Чигарини, Вулич (74 – Силигарди), Река, Месиас, Сими

Ювентус: Буфон, Данило, Бонучи, Демирал, Киеза, Бентанкур, Артур (70 – Рабио), Фработа, Кулушевски (69 – Бернардески), Мората, Портанова (56 – Куадрадо)