Локомотив Пловдив остава на върха в класирането във футболното ни първенство, след като надигра с 3:0 като гост столичния Царско село. Пловдивчани показаха, че са отборът с по-голям опит и след голове на Диниш Алмейда (53) и Димитър Илиев (69, 81). Стигнаха до трите точки.

С тях тимът на Бруно Акрапович запази първата си позиция в класирането с актив от 22 точки. Пловдивчани имат 5 точки аванс от втория Лудогорец, но имат и два мача повече. Царско село е на шеста позиция с 13 точки.

Първото полувреме беше равностойно, без много положения пред двете врати. Двата отбора влязоха в здрава битка, като само по-големият опит на Локомотив Пловдив позволи на гостите да стигнат до някои изгодни положения.

В 20-та минута Анте Аралица беше изпуснат от защитниците на домакините и насочи с глава топката към далечния ъгъл, но тя мина встрани от гредата. До края на полувремето Джони Пласид направи две страхотни спасявания, а ситуациите дойдоха отново след статични ситуации.

В 35-та минута след ново центриране от ъглов удар Диниш Алмейда остана сам на далечната греда, но Пласид скъси ъгъла и отрази. Малко след това националът на Хаити направи още по-впечатляващо спасяване. След ново разбъркване в наказателното поле на Царско село след центриране от ъглов удар Алмейда свали топката с глава към Анте Аралица, който я изпрати с хубав удар от воле към вратата. Пласид обаче отново отрази.

Слабостите на домакините при статичните положения се видяха и през втората част, а в 53-та минута Локомотив Пловдив поведе. Умарбаев центрира от свободен удар отляво,  Диниш Алмейда надскочи отново пазача си и насочи топката във вратата - 1:0.

Малко след това Царете пропуснаха първото си по-изгодно положение. Мирослав Будинов отклони с глава центриране от ъглов удар, но след това нито един негов съотборник не успя да стигне до топката.

В 69-та минута гостите наказаха грешка при изнасянето на топката, Анте Аралица намери на стрелкова позиция Димитър Илиев, който с удар по диагонала хладнокръвно направи 2:0.

Малко след това Царете имаха прекрасна възможност да върнат един от головете, но резервата Стефан Христов не успя да преодолее Мартин Луков, останал сам срещу вратаря на пловдивчани.

Димитър Илиев реши всичко в 81-та минута. Царете отново сгрешиха при изнасянето на топката, Джони Пласид не си пое добре едно подаване и опита да изчисти топката, но право в тялото на Илиев, а след това и в мрежата.

Царско село - Локомотив Пловдив 0:3
0:1 Диниш Алмейда 53’
0:2 Димитър Илиев 69'
0:3 Димитър Илиев 81’

Царско село: Пласид, Бандаловски (79 - Ушагелов), Силва, Бандаловски, Даскалов, Васев (15 - Кордейро), А. Георгиев (46 - Мартенс), Балтанов, Д. Георгиев (79 - Кавдански), Галчев (62 - Христов), Лука, Будинов

Локомотив Пловдив: Луков, Алмейда, Масоеро, Петрович, Илич (88 - Димитров), Витанов, Умарбаев (84 - Гомис), Карагерен (84 - Михалевич), Николов, Илиев (88 - Муслимович), Аралица (84 - Минчев)