Челси постигна първата си победа в Шампионската лига този сезон, след като надигра с 4:0 като гост руския Краснодар. Калъм Хъдсън-Одой даде аванс в края на първото полувреме, след като преди това Жоржиньо пропусна дузпа. След почивката Тимо Вернер (76) показа как се вкарва от бялата точка, Хаким Зиеш (80) реализира дебютния си гол със синята фланелка, а в края и Кристиан Пулишич вкара за сефте този сезон.

Така преди мача между Рен и Севиля лондончани поведоха в класирането с актив от 4 точки. Останалите три отбора в Група Е имат по точка.

Двубоят започна с добър шанс за домакините, след като в 4-та минута фалцов удар на Данил Уткин бе отразен от Едуар Менди. Челси отговори с хубава игра и няколко добре изградени атаки. Удари на Хаким Зиеш обаче бяха отразени от стража на Краснодар.

Така се стигна до 14-та минута, когато Тимо Вернер бе спънат в наказателното поле на домакините. Жоржиньо изпълни отсъдената дузпа по характерния си начин с лек подскок преди удара, но прати топката в гредата, а след това тя се отклони и от тялото на Сафонов.

Малко след това и руснаците искаха дузпа, след като Уткин падна в наказателното поле, но реферът не реагира. Челси държеше инициативата и в 39-та минута поведе в резултата. Калъм Хъдсън-Одой получи от Кай Хаверц в наказателното поле, а слабият му удар затрудни неочаквано много Сафонов. Вратарят на Краснодар се намеси много нескопосано и пусна топката зад себе си - 1:0 за Челси.

До края на полувремето Хаверц можеше да вкара и втори гол, но ударът му бе доста неточен. Челси имаше ранен шанс през второто полувреме, след като в 49-та минута Матео Ковачич стреля покрай гредата.

Краснодар пък бе на сантиметри от изравнителния гол в 55-та минута, когато Юрий Газинский бе изпуснат от защитниците на Челси при изпълнение на ъглов удар, но прати топката в гредата. Малко след това Евгений Чернов стреля от воле от границата на наказателното поле, но над вратата.

Челси реши всичко в 76-та минута, когато Тимо Вернер реализира с мощен шут от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Алекснадър Мартинович в наказателното си поле.

След още четири минути Хаким Зиеш вкара първия си гол за лондончани и съвсем уби интригата в мача. Мароканецът бе изпуснат от защитниците на руснаците и с плътен удар по диагонала направи 3:0.

В последната минута на срещата резервата Кристиан Пулишич вкара четвърти гол. Американският национал бе намерен в наказателното поле и с удар между краката на Сафронов вкара първия си гол за сезона.

Краснодар - Челси 0:4
0:1 Калъм Хъдсън-Одой 37’
0:2 Тимо Вернер 76’-д
0:3 Хаким Зиеш 80’
0:4 Кристиан Пулишич 90'

Краснодар: Сафонов, Смолников, Да Силва, Мартинович, Чернов, Вилхена, Уткин (74 - Сюлейманов), Олсон (82 - Сперциян), Газийский, Рамирес, Берг (87 - Сабуа)

Челси: Менди, Чиуел (81 - Емерсон), Зума, Рюдигер, Аспиликуета, Жоржиньо (71 - Маунт), Ковачич (71 - Канте), Хаверц, Зиеш (81 - Ейбрахам), Хъдсън-Одой (71 - Пулишич), Вернер