Милан постигна втората си поредна победа в Група Н на Лига Европа, след като надигра с 3:0 у дома Спарта Прага. За гостите извън групата остана българският топ талант Мартин Минчев.

“Росонерите” изиграха много стабилен мач и не дадоха много шансове на чехите. Браим Диас даде аванс за тима в 24-та минута, а в 36-та Златан Ибрахимович пропусна дузпа. С два “португалски” гола през втората част Милан реши всичко - Рафаел Леао в 57-та и Диого Далот в 67-та.

В класирането Милан води с пълен актив от 6 точки, пред Лил с 4 и Селтик с 1. Французите и шотландците завършиха тази вечер 2:2

Милан започна силно срещата и след няколко пропуска успя да поведе в резултата в 24-та минута. Златан Ибрахимович намери хубаво в наказателното поле Браим Диас с центриране от дясното крило, а испанецът хладнокръвно реализира за 1:0.

В 36-та минута “росонерите” можеха да поведат, след като Ибрахимович спечели дузпа, след като бе спънат от Давид Лишка в наказателното поле. 39-годишният таран обаче прати топката в напречната греда и пропусна третата си дузпа от последните 5 опита.

На почивката Ибра бе заменен от Рафаел Леао и именно португалецът вкара успокоителния втори гол в 57-та минута. Нападателят получи страхотен пас с външен фалц от лявото крило от Диого Далот и на празна врата направи 2:0.

Именно Далот вкара за 3:0 десет минути по-късно, след като бе изведен от Бенасер сам срещу вратаря и с техничен удар от границата на наказателното поле вкара първия си гол за Милан.

Милан - Спарта Прага 3:0
1:0 Браим Диас 24’
2:0 Рафаел Леао 57’
3:0 Диего Далот 67’

Милан: Татарушану, Калабрия (68 - Конти), Кяер, Романьоли (81 - Дуарте), Далот, Тонали, Бенасер (81 - Кеси), Кастийехо, Крунич (88 - Малдини), Диас, Ибрахимович (46 - Леао)

Спарта Прага: Хеча, Сачек, Челустка, Лишка (80 - Плехати), Ханусек, Павелка, Травник (80 - Карабец), Виндхайм, Дочкал (90 - Патрак), Крейчи (63 - Карлсон), Юлис (63 - Козак)