Милан допусна първата си загуба от началото на сезона, след като бе надигран категорично с 0:3 у дома от Лил. Голяма вечер за французите отново имаше турският нападател Юсуф Язаджъ, който наниза хеттрик (22-д, 55 и 58). Така Язъджъ вече има 6 гола в три мача, след като наниза хеттрик и в първия мач на тима в групата при успеха с 4:1 като гост на Спарта Прага.

В другия мач от Група Н Спарта Прага надигра с 4:1 като гост Селтик. В класирането води Лил със 7 точки, пред Милан с 6, Спарта Прага с 3 и Селтик с 1.

Милан не започна концентрирано срещата и още в началото след грешка на Диого Далот гостите имаха възможност да поведат, но удар на Джонатан Дейвид бе отразен от Джанлуиджи Донарума.

В 22-та минута Лил все пак вкара гол. След изпълнение на странично хвърляне топката бе насочена към Юсуф Язъджъ, който бе изблъскан в гръб от Алесио Романьоли. Реферът посочи бялата точка, а Язаджъ прати в обратните ъгъл Донарума при изпълнението на дузпата.

До края на полувремето Милан натисна, но Златан Ибрахимович нямаше късмет след добър изстрел от свободен удар, а Тео Ернандес стреля право в обсега на вратаря на французите.

Милан се опита да промени нещата в началото на второто полувреме, но Язъджъ нанесе нови два удара по амбициите на „росонерите“ и то в рамките на три минути. В 55-та турчинът направи хубаво двойно подаване с Иконе и стреля мощно от границата на наказателното поле към далечния ъгъл. Донарума не се намеси особено добре и видя как топката влезе във вратата му за втори път.

В 58-та минута Лил наказа нова кошмарна грешка в защитата на „росонерите“, след като трима играчи на французите изскочиха срещу един защитник на италианците при бърза контраатака. Дейвид намери Язъджъ в наказателното поле, а турчинът технично прати топката в обратния ъгъл за 3:0.

Милан – Лил 0:3

0:1 Юсуф Язаджъ 22‘-д

0:2 Юсуф Язаджъ 55‘

0:3 Юсуф Язаджъ 58‘

Милан: Донарума, Далот, Кяер, Романьоли, Ернандес, Кеси, Тонали (61 – Бенасер), Крунич (46 – Чалханоглу), Кастийехо (46 – Леао), Диас (78 – Хауге), Ибрахимович (62 – Ребич)

Лил: Маня, Челик, Фонте, Ботман, Брадарич, Санчес (80 – Sumare), Ксека (65 – Андре), Бамба (84 – Мандава), Иконе (65 – Лахаджи), Язъджъ (80 – Йълмаз), Давид