ЦСКА постигна втора поредна победа в първенството, след като надигра с 2:1 като гост Монтана. “Червените” бяха по-добрият отбор, но направиха много пропуски, заради които в един момент можеха и да съжаляват.

Реян Санхаджи даде аванс на ЦСКА, след като си отбеляза гол още в 8-та минута, а Али Соу вкара за първи път от 8 мача в 76-та. Малко след това Николай Минков намали, а в 88-та минута домакините имаха шанс дори и да изравнят.

Домакините бяха сериозно отслабени, тъй като цели шестима футболисти на тима останаха извън групата за мача заради коронавируса. Същото се отнасяше и за треньора на тима Никола Спасов.

С този успех ЦСКА се изкачи на третото място в класирането с актив от 21 точки, на 2 зад Локомотив Пловдив (с мач по-малко) и от Лудогорец (с 2 мача по-малко). Монтана е на 11-то място с 12 точки.

ЦСКА започна силно срещата и не даде много шансове на Монтана през първото полувреме. “Червените” обаче страдаха от големия си проблем този сезон - завършващият удар.

Още в 8-та минута Греъм Кери проби по лявото крило, центрира прекрасно в наказателното поле, където Али Соу се размина с топката, но Реян Сенхаджи си вкара автогол - 1:0 за ЦСКА.

Последваха сериозни пропуски на Соу и Ахмедов, а в 31-та минута Енрике Рафаел изпусна с глава на метри от вратата.

ЦСКА започна много силно и второто полувреме, като в 48-та минута вратарят на домакините Орлинов спаси тима си от сигурен гол след удари на Ахмедов.

Последваха равностойни минути, в които монтанчани дори погледнаха по-сериозно към вратата на “червените”. В 70-та минута резервата Джером Синклеър стреля мощно от границата на наказателното поле, но Орлинов спаси.

Шест по-късно Али Соу прекъсна головата суша и реализира за 2:0. Нападателят бе изведен сам срещу Орлинов и с техничен удар по земята реализира за 2:0. Соу не бе вкарвал гол в осем поредни мача.

Монтана обаче се върна в мача буквално в следващата атака. Николай Минков вкара за 1:2 с удар от близо, след като миг по-рано Густаво Бусато бе отразил опасен изстрел, а след това и Матей успя да избие от голлинията. Все пак топката се върна у Минков, който от легнало положение я насочи във вратата.

В 89-та минута Монтана можеше и да изравни, след като удар на Сергей Георгиев бе отразен от Бусато. Резервата Йордан Йорданов пък имаше претенции за неотсъдена дузпа срещу него секунда по-рано.

Монтана - ЦСКА 1:2
0:1 Реян Сенхаджи 8’-автогол
0:2 Али Соу 76’
1:2 Николай Минков 77’

Монтана: Орлинов, Кики, Сенхаджи, Михов, Башлиев, Илиев, Айтов (78 - Йорданов), Георгиев, Каменов (64 - Цветков), Минков, Бари

ЦСКА: Бусато, Турицов, Гълъбов, Матей, Мазику (90 - Антов), Енрике (70 - Жеферсон), Юга, Родригес (87 - Белтраме), Кери (87 - Йомов), Ахмедов (70 - Синклеър), Соу