Италия загря за решителните двубои в Лигата на нациите с домакинска победа с 4:0 над Естония в контролна среща. “Скуадрата” беше без селекционера си Роберто Манчини за приятелския мач на стадион “Артемио Франки” във Флоренция, а Винченцо Грифо вкара два гола - в 14-та и в 75-та минута от дузпа. По веднъж се разписаха Федерико Бернардески (27) и Рикардо Орсолини (86-д).

В неделя Италия приема тима на Полша в мач от 1-ва група на Първа дивизия в Лигата на нациите, а три дни по-късно гостува на Босна и Херцеговина.

Италия започна с експериментален състав, в който дебют направи защитникът на Интер Алесандро Бастони. Роберто Сориано от Болоня пък изигра първия си мач за “Скуадрата” от 2015 година насам. Тимът пък бе воден от Алберико Евани, помощник на Роберто Манчини, който е в карантина заради Covid-19.

Италианците започнаха силно срещата и още в 14-та минута Винченцо Грифо откри резултата с прекрасен удар от повече от 25 метра. Полузащитникът си намери пространство за удар и с помощта на страничната греда вкара първия си гол за Италия от 4-тия си мач.

По-добрата игра на италианците продължи и малко след Кевин Лазаня пропусна да удвои след хубаво подаване на Федерико Бернардески. Именно халфът на Юве все пак направи 2:0, след като в 27-та минута проби по дясното крило към границата на наказателното поле и с хубав удар в близкия ъгъл вкара първия си гол за Италия от 2019 година насам.

След почивката Естония имаше шанс да намали. В 57-та минута Рауно Сапинен бе намерен в наказателното поле, но ударът му бе отразен от Сиригу. Франческо Грифо вкара втория си гол в мача в 75-та минута, когато реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу Локатели.

До края “Скуадрата” поддържаше високото ниво на игра, а в 81-та минута резервата Стефан Ел Шаарави нямаше късмет след хубав удар. Четвъртият гол обаче не закъсня - вкара го резервата Рикардо Орсолини от дузпа в 86-та минута.

Италия - Естония 4:0
1:0 Франческо Грифо 14’
2:0 Федерико Бернардески 27’
3:0 Франческо Грифо 75’-д
4:0 Рикардо Орсолини 86’-д

Италия: Сиригу, Ди Лоренцо, Д’Амброзио (79 Калабрия), Бастони, Емерсон (71 - Пелегрини), Галярдини, Тонали (46 - Песина), Сориано, Бернардески (71 - Орсолини), Грифо (80 - Ел Шаарави), Лазаня (71 - Пелегри)

Естония: Мееритс, Тенисте (46 - Лиландер), Баранов, Метс, Пик (78 - Ярвелайд), Айсалу (46 - Туньов), Соометс, Ливак, Милър (58 - Сорга), Марин (47 - Тур), Сапинен (58 - Лепик)