Англия надигра без особени проблеми с 3:0 у дома Ирландия в контролна среща на “Уембли”. Хари Магуайър (18) и Джейдън Санчо (31) бяха точни през първото полувреме, а след почивката Доминик Калвърт-Люин довърши съперника ни в Лигата на нациите от дузпа.

Двубоят бе по-специален за талантливия англичанин Джуд Белингам, който стана третият най-млад дебютант за “Трите лъва” със своите 17 години и 136 дни. Единствено Тио Уолкът (17 г. и 75 дни) и Уейн Рууни (17 г. и 111 дни) изиграха първия си мач за Англия по-млади от полузащитника на Борусия Дортмунд.

Така Англия загря по най-добрия начин за гостуването на Белгия в неделя и Домакинството на Исландия идната сряда в мачовете си от Първа дивизия на Лигата на нациите. Също в неделя ирландците гостуват на Уелс, а следващата сряда приемат България в Дъблин.

Англичаните не оставиха съмнения в по-високата си класа и след начален натиск успяха да поведат в резултата в 18-та минута. Хари Магуайър надскочи Шейн Дъфи след центриране на Хари Уинкс от дясното крило и направи 1:0.

Много бързо “Трите лъва” предрешиха всичко с втори гол. В 31-та минута Джак Грийлиш намери Джейдън Санчо в наказателното поле. Крилото си заложи топката на десния крак и с хубав фалцов удар по диагонала удвои резултата.

Англичаните започнаха силно и втората част, но 5 минути след подновяването на играта Букайо Сака изскочи на позиция и стреля опасно, но топката мина встрани от вратата.

Именно Сака бе въвлечен в третия гол, след като в 55-та минута проби в наказателното поле и бе повален от Сайръс Кристи. Доминик Калвърт-Люис реализира хладнокръвно с мощен удар под гредата отсъдената дузпа. Интересен момент е, че това бе първата реализирана дузпа от Калвърт-Люин в професионалната му кариера, като има 53 гола. А само през този сезон нападателят има 13 гола в 13 мача като титуляр за Евертън и Англия.

Англия - Ирландия 3:0
1:0 Хари Магуайър 18’
2:0 Джейдън Санчо 31’
3:0 Доминик Калвърт-Люин 56’-д

Англия: Поуп (46 - Д. Хендерсън), Кийн, Магуайър, Мингс (64 - Мейтланд-Найлс), Джеймс, Сака, Уинкс, Маунт (73 - Белингам), Санчо, Грийлиш (62 - Фоудън), Калвърт-Люин (63 - Ейбрахам)

Ирландия: Рандалф, Дохърти, Игън (14 - О’Шей), Дъфи, Кристи (61 - Лонг), Хендрик, Хурихейн (71 - Мълъмби), О’Дауда (61 - МакКлийн), Брауни, Хорган (61 - Брейди), Ида (71 - Къртис)