Франция завърши груповата фаза в Лига на нациите с победа, след като се наложи над Швеция с 4:2 в последна среща от Група 3 на Лига А, играна на "Стад де Франс".

"Петлите" допуснаха ранно попадение, след като Виктор Клаесон (5') още в началото на мача. Малко след това обаче Оливие Жиру (16') изравни, а Бенжамен Павар (36') обърна резултата в полза на домакините. През втората част головете продължиха. Първо Жиру (56') отново бе точен, след което Робин Куайсон (88') върна интригата, но в добавеното време на мача Кингсли Коман (90+5') сложи точка на спора.

Така Франция завършва груповата фаза на Лига Европа без загуба. "Петлите" са с 16 точки, допускайки само едно равенство с Португалия (0:0) в Лисабон преди малко повече от месец. Пиринейците от своя страна остават на втората позиция с 13 пункта.

Двубоят започна по мечтан начин за скандинавците, които откриха резултата още в 5-ата минута. Виктор Клаесон пое топката в наказателното поле, озова се в добра позиция и отправи удар. Кълбото рикошира и мина покрай Юго Лорис.

В 12-ата минута Оливие Жиру опита да превърне центриране в гол, но обещаващият му удар с глава от точката на дузпата, насочващ топката към десния ъгъл, беше отразен от Робин Олсен.

В 18-ата минута обаче "петлите" все пак изравниха. Маркюз Тюрам пусна хитро подаване към на Жиру. Таранът отправи прецизен удар в долния ляв ъгъл от вътрешността на пеналтерията - 1:1.

В 36-ата минута домакините стигнаха до обрат. Бенжамен Павар отправи удар от движение в наказателното поле и преодоля вратаря, отправяйки топката в долния ляв ъгъл на вратата.

В 53-ата минута Оливие Жиру се извиси над всички в наказателното поле и стреля хубаво с глава, но вратарят имаше късмет, след като топката прелетя малко встрани от дясната греда.

В 59-ата минута влезлият като резерва Килиан Мбапе пусна отличен голов пас към Оливие Жиру. Нападателят имаше лесната задача да отиграе по класен начин с глава, пращайки топката към левия ъгъл за 3:1.

В 76-ата минута Антоан Гризман се оказа на добра голова позиция. Играчът на Барселона отправи изстрел, който се оказа неточен и топката мина над напречната греда.

В 88-ата минута шведите върнаха интригата в мача с втори гол. Пиер Бенгтсон подаде към Робин Куайсон, който се намираше в непосредсвена близост до вратата и успя да опъне мрежата на Юго Лорис.

В добавеното време на срещата Кингсли Коман сложи точка на спорта след добра колективна контраатака на домакините.

Франция - Швеция 4:2

Голмайстори: Оливие Жиру (16', 59'), Виктор Клаесон (5'), Бенжамен Павар (36'), Робин Куайсон (88'), Кингсли Коман (90+5')

Франция: Лорис, Павар, Варан (Зума 46'), Кимпембе, Ернандес (Дин 46'), Рабио (Н'Зонзи 78'), Погба, Сисоко, Тюрам (Мбапе 57'), Гризман, Жиру (Коман 84')
Селекционер: Дидие Дешан

Швеция: Олсен, Лустиг (Крафт 67'), Линдельоф (Хеландер 66'), Даниелсон, Бенгтсон, Олсон, Клаесон (Куайсон 66'), Ларсон (Кахусте 88'), Форсберг, Кулушевски, Берг (Исак 86')
Селекционер: Петер Ветегрен