Лайпциг оглави временно класирането в Бундеслигата след рутинна домакинска победа с 2:0 над Вердер Бремен в 11-ия кръг на германския шампионат. Лайпциг има точка повече на върха от Байерн Мюнхен, който по-късно днес може да си върне лидерската позиция, ако не загуби гостуването на Унион Берлин.

Марсел Забицер откри резултата в 26-а минута от дузпа, а Дани Олмо затвърди успеха с втори гол за Лайпциг четири минути преди почивката.

Осминафиналистът в Шампионска лига Борусия Мьонхенгладбах завърши 1:1 у дома срещу Херта. Матео Гендузи изведе Херта в резултата две минути след почивката с първия си гол за берлинчани, но Гладбах стигна до точката с изравнително попадение на Бреел Емболо в 70-а минута.

Мьонхенгладбах отстъпи на седмо място със 17 точки, а Херта е 11-и с 12 точки.