Севиля надви Хетафе с минималното 1:0 като гост на „Колизеум Алфонсо Перес“ в мач от 12-ия кръг в испанската Ла Лига.

Жоан Жордан за малко не изненада стража на домакините Давид Сория от пряк свободен удар след около 20 минути, уцелявайки гредата. Андалусийци владееха инициативата, но трябваше да чакат до 81-та минута, когато Шабиер Ечеита си отбеляза нещастен автогол след центриране на играч на гостите. По този начин завърши и срещата между двата тима.

С трите точки Севиля се изкачи на петата позиция с актив от 19 точки, на една зад шампиона Реал Мадрид, който по-късно приема градския си съперник Атлетико в дербито на кръга. Хетафе е 15-и с 13 пункта. В следващия кръг Севиля играе в къщи с Валядолид, докато Хетафе гостува на Кадис.