Наполи изравни рекорда си за най-изразителната си победа през сезона след разгром над Фиорентина с 6:0 в мач от 18-ия кръг на италианското първенство.

Неаполитанците изковаха успеха още през първата част, през която вкараха четири гола. Лоренцо Инсиние даде начало на головата серия с попадение в 5-а минута. В 36-а Диего Деме направи 2:0, а до почивката Ирвинг Лосано и Пьотр Зелински отбелязаха още два гола за домакините.

През второто полувреме срещата на стадион "Диего Армандо Марадона" се  доиграваше, а Наполи стигна до още две попадения. Инсиние вкара втория си гол в 72-а минута, а крайното 6:0 оформи влезлият като резерва Матео Политано след самостоятелна акция и прецизен удар от границата на наказателното поле.

Наполи се изкачи на трето място в класирането с 34 точки, а Фиорентина е 14-и с 18 точки.

На пейката за Фиорентина бе 17-годишният български талант Димо Кръстев, но не влезе в игра и все още чака своя дебют за първия състав на "виолетовите".