Ботев Пловдив победи с 2:1 Етър Велико Търново в контролна среща. Двубоят се игра на базата на "канарчетата" в Коматево. Домакините поведоха още в 6-ата минута с гол на Славчо Шоколаров. Той открадна топката, напредна, шутира и се разписа за 1:0.

Гостите успяха бързо да изравнят с попадение на Даниел Младенов, който се разписа с глава за 1:1 седем минути по-късно. Поради получена травма в 16-ата минута капитанът на "жълто-черните" Виктор Генев напусна терена принудително в 16-ата минута.

До края на първото полувреме двата съперника си размениха по няколко опасни атаки, но без голове. Славчо Шоколаров покачи на 2:1 в 71-ата минута след прецизно изпълнен пряк свободен удар.

В 86-ата минута Станислав Маламов навлезе в наказателното поле и беше спънат от защитник на Етър. Зад топката застана Шоколаров, който би силно в долния ляв ъгъл, но стражът на Етър усети ъгъла и успя да парира удара му.

Ботев Пловдив: Янко Георгиев, Филип Филипов, Виктор Генев, Станислав Работов, Мите Цикарски, Бисер Бонев, Кевин Янсон, Иван Василев, Славчо Шоколорав, Реда Рабей, Атанас Илиев (Георги Аргилашки, Атанас Чернев, Кристиан Добрев, Станислав Маламов, Димитър Пройчев, Габриел Земярски)

Етър: Христо Иванов,  Марк Едур, Мариян Иванов, Венелин Филипов, Никола Фемиа, Яни Пехливанов, Даниел Младенов, Милчо Ангелов, Ловре Кнежевич, Алдаир Ферейра, Божидар Кацаров